Architektura MuratorKonkursySARP Kielce: prezentacja wyników konkursu architektonicznego na wiaty przystankowe w Kielcach

SARP Kielce: prezentacja wyników konkursu architektonicznego na wiaty przystankowe w Kielcach

Kielecki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) zaprasza na prezentację prac nagrodzonych w konkursie na koncepcję architektoniczną wiat przystankowych w Kielcach

W gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się prezentacja wyników konkursu zorganizowanego przez kielecki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oraz Miejski Zarząd Dróg (MZD) w Kielcach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów pod hasłem Architektura Toskanii, a także prezentacja marek CDA i Laufen.

Konkurs na koncepcję nowoczesnych wiat przystankowych ogłoszony został przez kielecki oddział SARP w kwietniu 2013 roku. Do udziału zakwalifikowanych zostało 57 zespołów projektowych. W konkursie architektonicznym przyznana została I i III nagroda, a także trzy równorzędne wyróżnienia. Główne nagrody otrzymały zespoły:

I nagroda
Autorzy: Tamizo Design Aleksandra Zdziechowska, Piotr Walerysiak – Architekt
III nagroda
Autorzy: APA Czech – Duliński – Wróbel Agencja Projektowa „Architektura” sp. z o.o.

Prezentacja wyników konkursu Budowa nowoczesnych wiat przystankowych w Kielcach odbędzie się 10 października 2013 o godz. 18:00.
Miejsce - Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Langego w Kielcach, ul. Żeromskiego 12, sala im. Karola Anbilda.
Czytaj także: zaproszenie do udziału w konkursie na projekt wiat przystankowych >>
Więcej informacji: www.kielce.sarp.org.pl

Art in Architecture: konkurs na najlepsze instalacje artystyczne we wnętrzach Trwa trzecia edycja Art in Architecture Festival. Wydarzeniu towarzyszy konkurs na najciekawsze instalacje artystyczne zrealizowane zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. W jury m.in. architekci Przemo Łukasik, Katarzyna Kuo Stolarska, Oskar Zięta i Witold Dudek.
Konkurs na projekt kładki i wieży widokowej w Augustowie Trwa konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Nettą w Augustowie. Zadaniem uczestników jest też zaproponowanie wieży widokowej z tężnią i parkiem ekologicznym.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.