Architektura MuratorKonkursyWnętrze Roku SAW – konkurs na najlepsze realizacje 2015-2018 przedłużony

Wnętrze Roku SAW – konkurs na najlepsze realizacje 2015-2018 przedłużony

Jeszcze do 16 września można nadsyłać zgłoszenia na konkurs najlepszych projektów wnętrzarskich zrealizowanych w latach 2015-2018. Pula nagród wynosi 100 000 zł!

Wnętrze Roku SAW – konkurs na najlepsze realizacje 2015-2018

Konkurs skierowany jest zarówno do architektów, jak i architektów wnętrz, czyli wszystkich projektantów, którzy zawodowo zajmują się szeroko pojętą architekturą i mają kierunkowe wykształcenie wyższe. Projekty mogą zgłaszać uczestnicy indywidualni oraz grupowi, jednak nie więcej niż trzy prace.

Głównym celem, jaki sobie stawiamy jest zbudowanie nowego sposobu myślenia o bardzo ważnej, trudnej i przede wszystkim odpowiedzialnej profesji architekta wnętrz. Zawodu, który wymaga od nas określonej ścieżki edukacyjnej, doświadczenia i podejmowania wielu trudnych wyzwań. Każdy z członków stowarzyszenia funkcjonuje w pewnej przestrzeni i obdarzony zaufaniem, z powodzeniem tworzy ją dla innych. Biorąc pod uwagę powyższe, zdecydowaliśmy się na inicjatywę, jaką jest Wnętrze Roku. Naszą ideą było zainicjowanie największego, niezależnego konkursu dla architektów i architektów wnętrz w Polsce poprzez wyłonienie i prezentację najlepszych projektów powstałych w latach 2015-2018 – czytamy w informacji prasowej Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Realizacje oceniane będą w dwóch kategoriach: wnętrze publiczne i wnętrze mieszkalne. W jury pod przewodnictwem Roberta Majkuta znaleźli się Szymon Brodziak (fotograf), Bazyli Krasulak (profesor ASP, projektant grafiki użytkowej i wnętrz), Katarzyna Kuo-Stolarska (architekt), Bibianna Stein-Ostaszewska (architekt wnętrz, współzałożycielka SAW) oraz Anna Wojczyńska (architekt wnętrz).

Zgłoszenia można przesyłać do 16 września na adres: konkurs@saw.org.pl. Zwycięzcy obydwu kategorii otrzymają nagrody w wysokości 30 000 zł. Zaplanowano także gratyfikacje dla zdobywców drugich i trzecich miejsc. Łączna pula nagród przewidziana w konkursie przekracza 100 000 zł. Nagrody finałowe zostaną przekazane podczas uroczystej gali w listopadzie 2019, a wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa najlepiej ocenionych projektów. Więcej informacji na stronie SAW.

Wnętrze Roku SAW – konkurs na najlepsze realizacje 2015-2018
Najlepsze dyplomy według SAW Stowarzyszenie Architektów Wnętrz zaprasza na wystawę najlepszych prac dyplomowych obronionych w roku akademickim 2018/2019 na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej ASP. Wernisaż 18 listopada w siedzibie SARP.