Architektura MuratorPolski KrajobrazKrajobraz dobry i zły. Wystawa pokonkursowa otwarta!

Krajobraz dobry i zły. Wystawa pokonkursowa otwarta!

Wystawę wieńczącą konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" otworzył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrodzone zdjęcia można oglądać na Krakowskim Przedmieściu do 20 listopada 2014.

Konkurs fotograficzny, Krajobraz dobry i zły
"Krajobraz dobry i zły". Prezydent RP Bronisław Komorowski, Ewa P. Porębska na wystawie pokonkursowej przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, fot. Kalbar

Od dziś do 20 listopada przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu można oglądać wystawę będącą zwieńczeniem konkursu fotograficznego "Architektury-murator" pt. "Krajobraz dobry i zły". Na zaprojektowanej przez Pawła Kłudkiewicza wystawie można zobaczyć zdjęcia finalistów konkursu oraz wybrane przez redakcję fotografie przedstawiające dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce.

To już druga zainaugurowana przez redakcję "Architektury-murator" ekspozycja poświęcona polskiemu krajobrazowi oraz jakości przestrzeni w Polsce, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku Prezydent dokonał uroczystego otwarcia podkreślając wartości polskiego krajobrazu oraz konieczność podejmowania działań na rzecz jego ochrony. - Cieszę się, że mogłem otworzyć tę wystawę, mam nadzieję, że trafi ona do parlamentu, by parlamentarzyści mogli zobaczyć, co się dzieje z polskim krajobrazem, jeśli w porę nie położy się tamy różnym rozkosznym twórczościom, niszczącym całość krajobrazu - powiedział prezydent.

Wydarzenie wiąże się z prezydencką inicjatywą ustawodawczą mającą na celu ochronę polskiego krajobrazu. Bezpośrednio po otwarciu wystawy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata pt. "Gdzie chcemy żyć - krajobraz polski", zorganizowana w ramach Forum Debaty Publicznej "Samorząd terytorialny dla Polski". Podczas spotkania zaprezentowano raport "Przestrzeń życia Polaków" przygotowany przez zespół ekspertów pod przewodnictwem Janusza Sepioła. Wydarzenie służyło również poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: co jest największym zagrożeniem dla polskiej przestrzeni, kto powinien działać na rzecz zmiany przestrzeni oraz jakie są najpilniejsze inicjatywy legislacyjne, wpływające na nasze otoczenie.

Konkurs fotograficzny "Architektury-murator" cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Łącznie zgłoszono ponad 1000 zdjęć. Wiele z nich posiada autorskie komentarze, w których internauci opowiedzieli o polskim krajobrazie. Te nierzadko emocjonalne wpisy są znakiem rosnącej świadomości i troski wobec środowiska. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy strona internetowa konkursu została odwiedzona przez kilkaset tysięcy użytkowników.

Krajobraz dobry i zły
21 października - 20 listopada
Otwarcie: 21 października, godzina 10.00 przed Pałacem Prezydenckim, Krakowskie Przedmieście 48/50
Organizator: "Architektura-murator"
Projekt wystawy: Paweł Kłudkiewicz
Wystawa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego
www.polskikrajobraz.pl

Wystawa pokonkursowa przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Zakończył się konkurs fotograficzny "Architektury-murator" pt. Krajobraz dobry i zły. Zapraszamy na wystawę pokonkursową, której otwarcie odbędzie się 21 października przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
Głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły Tylko do 27 września trwa głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły. Na stronie internetowej konkursu zebraliśmy już ponad 1000 zdjęć ukazujących dobre i złe przykłady działalności człowieka na obszarach chronionych w Polsce. Teraz Internauci zdecydują, które z nadesłanych prac są najlepsze! Na zwycięzców czekają aparaty fotograficzne Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50. Kliknij, aby oddać głos!
"Krajobraz dobry i zły". Konkurs fotograficzny "Architektury-murator" 26 sierpnia 2014 r. ruszył konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" organizowany przez "Architekturę-murator". Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęć pokazujących dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce. Do udziału zapraszamy fotografów profesjonalistów i amatorów w każdym wieku!
Nagrody w konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" W konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" zostaną przyznane dwa rodzaje nagród w dwóch kategoriach. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni aparatami Fujifilm XM1 z obiektywem Fujinon XC16-50, nagrodami pieniężnymi oraz rocznymi prenumeratami miesięcznika Podróże!
Wrocławski oddział SARP ogłasza konkurs fotograficzny "Kadry modernizmu" Tematem przewodnim czwartej edycji konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" jest "Miasto w ruchu". Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014
Miasto-ogród. Architektoniczny konkurs fotograficzny Wrocławski oddział SARP ogłosił trzecią edycję konkursu fotograficznego Kadry modernizmu. Tematem edycji w 2013 roku są Karłowice, miasto-ogród. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 13 września