Architektura MuratorPolski KrajobrazNagrody w konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły"

Nagrody w konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły"

W konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" zostaną przyznane dwa rodzaje nagród w dwóch kategoriach. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni aparatami Fujifilm XM1 z obiektywem Fujinon XC16-50, nagrodami pieniężnymi oraz rocznymi prenumeratami miesięcznika Podróże!

W konkursie fotograficznym "Architektury-murator" przewidziane zostały dwa rodzaje nagród. Spośród nadesłanych prac Internauci w otwartym głosowaniu wybiorą po 1 laureacie w kategorii "krajobraz dobry" oraz "krajobraz zły". Laureatami zostaną osoby, których prace uzyskały największą liczbę głosów. Niezależnie od głosowania Internautów, Jury pod przewodnictwem fotografa przyrody Cezarego Korkosza wybierze 2 prace konkursowe w każdej kategorii, których autorzy zostaną uhonorowani Nagrodami Jury.

Nagroda Internautów:
- nagroda główna w kategorii "krajobraz dobry” – aparat fotograficzny Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50 – o wartości 2499 zł. brutto
- nagroda główna w kategorii "krajobraz zły” – aparat fotograficzny Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50– o wartości 2499 zł. brutto.
- 3 wyróżnienia – roczna prenumerata miesięcznika Podróże.

Nagroda Jury powołanego przez Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska:
- nagroda pieniężna w kategorii „krajobraz dobry” – 3500 zł. brutto pomniejszona o podatek ryczałtowy od nagród (w wysokości 10%)
- nagroda pieniężna w kategorii „krajobraz zły”– 3500 zł. brutto pomniejszona o podatek ryczałtowy od nagród (w wysokości 10%)

Fujifilm X-M1 to aparat bezlusterkowy wyposażony w matrycę X-Trans CMOS o rozdzielczości 16-stu megapikseli oraz uniwersalny obiektyw Fujinon XC 16-50 mm f/3.5-5.6 OIS z optyczną stabilizacją obrazu. Aparat posiada matrycę formatu APS-C znaną z modeli X-Pro1 i X-E1, odchylany wyświetlacz LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów oraz wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi umożliwiający przesyłanie obrazów do smartfonów i tabletów przy użyciu aplikacji FUJIFILM Camera. Nagrywanie filmów jest możliwe z jakością Full HD 30 kl./s, a zdjęcia seryjne możemy wykonywać z szybkością do 5.6 kl/s. X-M1 oferuje również filtry artystyczne, 8 filtrów tematycznych i 5 trybów symulacji filmu fotograficznego. System autofokus działa w oparciu o detekcję kontrastu i w jego skład wchodzi 49 punktów AF.

Specyfikacje:
· Matryca APS-C X-Trans CMOS 16,3 MPix (tak jak w modelach X-Pro1/X-E1)
· Szybki procesor EXR II
· Gotowość do pracy w ciągu 0,5 s(*1), opóźnienie migawki rzędu 0,05 s i zdjęcia seryjne z maksymalną prędkością 5,6 kl./s (do 30 klatek*2)
· Kompaktowy, lekki korpus (o połowę mniejszy niż w lustrzankach)
· Odchylany wyświetlacz LCD 3" (HD, 920 000 punktów)
· Wbudowana lampa błyskowa z technologią FUJIFILM Super Intelligent Flash
· Czułość ISO 200-6400 w krokach co 1/3 EV (zakres rozszerzony o wartościach ISO 100, ISO 12800 i ISO 25600 przy obniżonej rozdzielczości)
· Nagrywanie filmów w jakości Full HD (30 kl./s)
· 49-punktowy AF
· Filtry artystyczne: 8 zaawansowanych filtrów i 5 trybów symulacji filmu · Wbudowana obsługa formatu RAW
· Przycisk Q udostępniający listę często używanych menu i ułatwiający konfigurację
· Gniazdo dodatkowej lampy błyskowej
· Funkcja bezprzewodowego przesyłania obrazów do smartfonów i tabletów przy użyciu aplikacji FUJIFILM Camera
· Ciekawe wzornictwo w stylu retro
· Dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i brązowym

Zobacz pełny opis aparatu.

Zdjęcia należy przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej: www.polskikrajobraz.pl.

"Krajobraz dobry i zły". Konkurs fotograficzny "Architektury-murator" 26 sierpnia 2014 r. ruszył konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" organizowany przez "Architekturę-murator". Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęć pokazujących dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce. Do udziału zapraszamy fotografów profesjonalistów i amatorów w każdym wieku!
Krajobraz to dobro publiczne "Krajobraz to dobro publiczne"- wystawa zorganizowana przez miesięcznik "Architektura-murator" we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prezentowana będzie w Warszawie od 1 do 31 lipca
Krajobraz dobry i zły. Wystawa pokonkursowa otwarta! Wystawę wieńczącą konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" otworzył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrodzone zdjęcia można oglądać na Krakowskim Przedmieściu do 20 listopada 2014.
Wystawa pokonkursowa przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Zakończył się konkurs fotograficzny "Architektury-murator" pt. Krajobraz dobry i zły. Zapraszamy na wystawę pokonkursową, której otwarcie odbędzie się 21 października przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
Głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły Tylko do 27 września trwa głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły. Na stronie internetowej konkursu zebraliśmy już ponad 1000 zdjęć ukazujących dobre i złe przykłady działalności człowieka na obszarach chronionych w Polsce. Teraz Internauci zdecydują, które z nadesłanych prac są najlepsze! Na zwycięzców czekają aparaty fotograficzne Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50. Kliknij, aby oddać głos!
"Krajobraz dobry i zły". Konkurs fotograficzny "Architektury-murator" 26 sierpnia 2014 r. ruszył konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" organizowany przez "Architekturę-murator". Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęć pokazujących dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce. Do udziału zapraszamy fotografów profesjonalistów i amatorów w każdym wieku!
Wrocławski oddział SARP ogłasza konkurs fotograficzny "Kadry modernizmu" Tematem przewodnim czwartej edycji konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" jest "Miasto w ruchu". Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014
Miasto-ogród. Architektoniczny konkurs fotograficzny Wrocławski oddział SARP ogłosił trzecią edycję konkursu fotograficznego Kadry modernizmu. Tematem edycji w 2013 roku są Karłowice, miasto-ogród. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 13 września