Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Dom Saski w Warszawie

Apartamentowiec Dom Saski w Warszawie

Na warszawskiej Saskiej Kępie rozpoczyna się realizacja budynku mieszkalnego według projektu Foris Architekci.

Apartamentowiec Dom Saski w Warszawie
Ochronę przed hałasem dobiegającym od strony alei Stanów Zjednoczonych stanowić mają przestronne, przeszklone loggie z szybami o podwyższonych parametrach akustycznych. Il. serwis prasowy

Pięciokondygnacyjny budynek z garażem podziemnym stanie na wąskiej działce przy skrzyżowaniu ul. Międzynarodowej i al. Stanów Zjednoczonych. Ochronę przed hałasem dobiegającym z ruchliwej arterii stanowić mają przestronne, przeszklone loggie z szybami o podwyższonych parametrach akustycznych. Część elementów szklanej obudowy balkonów będzie jednak przesuwna.

Apartamentowiec zaoferuje łącznie 56 mieszkań o powierzchniach od 39 do 110 m2, przy czym lokale na dwóch ostatnich piętrach będą miały tarasy. W ramach realizacji zaplanowano też wolno stojący, parterowy pawilon usługowy.

Inwestorem obiektu jest spółka Vantage Development, która obecnie buduje też dwa pięciopiętrowe obiekty mieszkalne na Nowych Żernikach we Wrocławiu. Projekt powstał w pracowni Foris Architekci Adama Mazurkiewicza i Joanny Mazurkiewicz-Sierzputowskiej, mających w dorobku wiele projektów i realizacji zespołów mieszkalnych w całej Warszawie.

Zakończenie realizacji: 2017

Tagi:
Rozpoczyna się modernizacja Ogrodów Ulricha w Warszawie Ingka Centres podpisała umowę z firmą Budimex na modernizację zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie. Całe założenie, którego przebudowę opracowało biuro WXCA, zostanie udostępnione  latem 2022 roku.
Hala sportowa / Warszawa Inspiracją dla projektu elewacji stała się kolumnada, która miała na celu płynnie połączyć zwartą bryłę budynku szkoły z zielonym otoczeniem. O realizacji studia DEMIURG Project pisze Jerzy Grochulski.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Widok Towers w Warszawie Zakończyła się budowa Widok Towers w Warszawie według projektu Piotra Bujnowskiego i Martina Troethana. 95-metrowy budynek zastąpił dawną siedzibę Centrali Handlu Zagranicznego Universal o wysokości zaledwie 50 metrów.
Sinfonia Varsovia coraz bliżej realizacji Zakończył się ostatni etap projektowania siedziby Sinfonii Varsovii. Długo wyczekiwana sala koncertowa ma powstać w sercu warszawskiej Pragi według koncepcji austriackiej pracowni Atelier Thomas Pucher.
Początek zmian na rondzie Dmowskiego w Warszawie Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na zmiany w okolicy ronda  Dmowskiego. Jeszcze w tym roku mają pojawić się tu nowe naziemne przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe oraz nowe nasadzenia.