Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Dom Saski w Warszawie

Apartamentowiec Dom Saski w Warszawie

Na warszawskiej Saskiej Kępie rozpoczyna się realizacja budynku mieszkalnego według projektu Foris Architekci.

Apartamentowiec Dom Saski w Warszawie
Ochronę przed hałasem dobiegającym od strony alei Stanów Zjednoczonych stanowić mają przestronne, przeszklone loggie z szybami o podwyższonych parametrach akustycznych. Il. serwis prasowy

Pięciokondygnacyjny budynek z garażem podziemnym stanie na wąskiej działce przy skrzyżowaniu ul. Międzynarodowej i al. Stanów Zjednoczonych. Ochronę przed hałasem dobiegającym z ruchliwej arterii stanowić mają przestronne, przeszklone loggie z szybami o podwyższonych parametrach akustycznych. Część elementów szklanej obudowy balkonów będzie jednak przesuwna.

Apartamentowiec zaoferuje łącznie 56 mieszkań o powierzchniach od 39 do 110 m2, przy czym lokale na dwóch ostatnich piętrach będą miały tarasy. W ramach realizacji zaplanowano też wolno stojący, parterowy pawilon usługowy.

Inwestorem obiektu jest spółka Vantage Development, która obecnie buduje też dwa pięciopiętrowe obiekty mieszkalne na Nowych Żernikach we Wrocławiu. Projekt powstał w pracowni Foris Architekci Adama Mazurkiewicza i Joanny Mazurkiewicz-Sierzputowskiej, mających w dorobku wiele projektów i realizacji zespołów mieszkalnych w całej Warszawie.

Zakończenie realizacji: 2017

Tagi:
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – nominacje Inicjatywa Architekci dla Klimatu, modernizacja Muzeum Woli, dom przy Potockiej, kompleks P4 z hotelem Vienna House, EKOpark w Ursusie czy nowe stacje  metra na Targówku: po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło 18 realizacji nominowanych do nagród głównych. Teraz głos mają mieszkańcy.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.