Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Topiel N°18 na warszawskim Powiślu

Apartamentowiec Topiel N°18 na warszawskim Powiślu

Na warszawskim Powiślu powstaje nowy budynek mieszkalny projektu pracowni WWAA. Rozrzeźbiona bryła o zaokrąglonych narożnikach stanowić ma autorską interpretację modernistycznej zabudowy dzielnicy.

Apartamentowiec Topiel N° 18 w Warszawie
Apartamentowiec Topiel N° 18 w Warszawie, proj. WWAA

Obiekt stanie przy skrzyżowaniu ulicy Topiel z Leszczyńską. Znajdą się w nim 44 apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej 4,9 tys. m2. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano wspólny salon i salę fitness, a przy lokalach na ostatnich kondygnacjach – użytkowe tarasy. Architekci starali się odnieść do modernistycznej zabudowy okolicy, dlatego zaproponowali zaokrąglone narożniki i wysokiej jakości materiały, jak prefabrykaty ze szlifowanego i frezowanego betonu w różnych odcieniach czy detale ze stopu szlachetnej stali w kolorze miedzianym i złotym. Projektując rozkłady apartamentów, postawiłem na różnorodność przestrzeni i możliwość swobody w jej aranżacji. Każde z mieszkań ma coś, co je wyróżnia od innych. Stworzyliśmy też specjalne miejsce z zielenią, która pojawia się na dachu i wyższych kondygnacjach – tłumaczy Marcin Mostafa. Inwestorem obiektu jest Marvipol Development. Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Uniwersytet Warszawski otwiera Kampus Za bramą przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 można nie tylko zwiedzić zabytkowe budynki, ale także smacznie zjeść, napić się kawy, odpocząć w cieniu drzew, coś skserować czy nadać list.
Ukłon w stronę modernizmu. Budynek biurowy Carpathia Architektura Carpathii nawiązuje do tradycji warszawskiego modernizmu, z okresu zarówno przed- jak i powojennego. To ukłon autorów w stronę historii i tradycji architektonicznej miasta. Za projekt budynku odpowiada pracownia Ovotz Design Lab.
Rozbudowa ASP na warszawskim Powiślu Nowy gmach Akademii Sztuk Pięknych projektu Jemsów łączy cechy rygorystycznej, wielkomiejskiej zabudowy i swobodnego myślenia krajobrazem – o idei kontynuacji, czyli nawiązaniach do historycznego budynku z 1914 roku i otwartego modelu szkoły zaproponowanego przez wieloletniego profesora ASP Oskara Hansena oraz odniesieniach do pobliskich bulwarów nad Wisłą piszą Krzysztof Mycielski i Andrzej Bulanda.
Na Powiślu: zespół mieszkaniowy i budynek usługowy projektu APA Kuryłowicz & Associates Zespół mieszkaniowy i budynek usługowy Na Powiślu to nowa realizacja pracowni architektonicznej APA Kuryłowicz & Associates. Autorom udało się połączyć zabudowę pierzejową ze swobodnym układem budynków mieszkalnych. "Perłą" założenia jest biurowiec o światłocieniowo ukształtowanej fasadzie z czarnego, żłobionego granitu
Warszawa Powiśle 10 lipca: relacja z drugiego spotkania Stacja Młoda Architektura Stacja Młoda Architektura to wakacyjny cykl spotkań z młodymi architektami, organizowany przez miesięcznik „Architektura-murator” we współpracy z klubokawiarnią Warszawa Powiśle. 10 lipca o wpływie nowych technologii na pracę architekta opowiadali Katarzyna Waloryszak (MAKAAgroup) i Michał Piasecki (studio Bridge)
Warszawa Powiśle, 26 czerwca: Stacja Młoda Architektura Stacja Młoda Architektura to cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik "Architektura-murator". Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie, począwszy od środy 26 czerwca, do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle. Start: godz. 19.00