Architektura MuratorProjektyApartamenty Chlebova w Gdańsku

Apartamenty Chlebova w Gdańsku

Nad Motławą, nieopodal Muzeum II Wojny Światowej, powstanie apartamentowiec projektu sopockiej pracowni Roark Studio.

Apartamenty Chlebova w Gdańsku
W aranżacji obiektu przewidziano wykorzystanie elementów dawnej piekarni

Budynek zaplanowano przy ul. Wiosny Ludów – w miejscu dawnej piekarni, dlatego inwestor, firma NDI, nadał mu nazwę Chlebova. Na sześciu kondygnacjach znajdzie się tu 160 apartamentów o powierzchni od 36 do 110 m2, w parterze dwupoziomowe lokale usługowe z antresolami, a na dachu taras wypoczynkowy. W obiekcie zaplanowano też strefę fitness oraz bawialnię dla dzieci.

Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. W jury m.in. Bolesław Stelmach, Andrzej M. Chołdzyński, Stanisław Fiszer, Oskar Grąbczewski i Marta Sękulska-Wrońska. Składanie wniosków do 27 sierpnia.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.