Architektura MuratorProjektyCentrum handlowe w Pedregal

Centrum handlowe w Pedregal

Główna idea projektu Pascal Arquitectos opiera się na inkrustacji. Perforowany metal przekrywa żółto-przezroczyste szklane panele.

fotka z /zdjecia/8(8).jpg
Padregal Shopping Center Av. de las Fuentes nie 425 Colonia Jardines del Pedregal Delegación Álvaro Obregón, México
AutorzyPascal Arquitectos
Powierzchnia terenu700000.0 m²
Projekt (data)2007

Budynek został wpisany w kontekst otoczenia zabudowy mieszkaniowej, otoczonej przez górzysty krajobraz. Zlokalizowany w Pedregal, México City, miejscu dotychczas zaniedbanym, w którym nic się nie działo od czasu budowy "Cuidad Universitaria". Fasada została ubrana w dwukolorowe szkło warstwowe osłonięte "skórą" perforowanego cynku z niereguralnymi otworami. Metalowy element przenika przez transparentne panele. Ta sytuacja zezwala na wzajemne przenikanie się przestrzeni wnętrza z zewnętrzem. Mozaika wzorów przebiega przez wszystkie elewacje. Projekt składa się z dwóch handlowych poziomów, licznych dziedzińców ogrodowych, obejmujących również dach oraz dwupoziomowego, podziemnego parkingu. Obiekt został wyposażony w zrównoważony i inteligentny pakiet automatycznie zarządzany, co w efekcie wiąże się z oszczędnością energii.

PEDREGAL SHOPPING CENTER

Lokalizacja: Av. de las Fuentes nie 425
Colonia Jardines del Pedregal
Delegación Álvaro Obregón, México Miasto

Autorzy: Pascal Arquitectos
Powierzchnia terenu: 7 000 00 m 2
Projekt: 2007


http://www.pascalarquitectos.com/

Architektura Meksyku w obiektywie Candidy Höfer Niemiecka artystka Candida Höfer przez dwa lata fotografowała architekturę Meksyku – jej puste wnętrza i detale. Podsumowującą projekt wystawę można oglądać w nowojorskiej galerii Sean Kelly.
Muzeum Designu w Meksyku. Międzynarodowy konkurs architektoniczny Termin rejestracji w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum Designu w Meksyku upływa 30 września 2014
Współczesna architektura Meksyku. Reforma Towers projektu Richard Meier & Partners Pracownia architektoniczna Richard Meier & Partners przedstawiła projekt kompleksu wieżowców, który powstać ma w stolicy Meksyku.
Miejsce do kontenplacji Budynek został zaprojektowany dla społeczności żydowskiej w Bosques de las Lomas w Meksyku. W rezultacie powstał ascetyczny, uniwersalny projekt. Jedyną ozdobą jest tu gra światła i cienia na granitowych ścianach.