Warszawskie Centra Lokalne to miejsca, które mają integrować mieszkańców stolicy i sprzyjać nawiązywaniu kontaktów sąsiedzkich. Lokalizacje zostały wyznaczone przez miasto, po konsultacjach z warszawiakami i Stowarzyszeniem Architektów Polskich. 5 grudnia rozstrzygnięgo konkurs na koncepcję architektoniczną centrum Skwer Broniewskiego „Orszy” na Mokotowie. Spośród dziesięciu złożonych prac najlepsza okazała się koncepcja zespołu w składzie Maciej Kaufman, Marcin Maraszek, Justyna Dziedziejko, Magdalena Wnęk i Hubert Trammer. Autorzy zwycięskiej koncepcji postanowili nawiązać do historii i lokalnych tradycji, by wydobyć i podkreślić historyczne cechy obszarów położonych po dwóch stronach ulicy Puławskiej - skweru „Orszy” i parku przy pałacyku Szustra.
Na szczególne uznanie zasługuje warsztat projektowy oraz umiejętność łączenia wysokiej jakości rozwiązań przestrzennych z przemyślanym i bogatym programem funkcjonalnym i społecznym. Proponowane kształtowanie skweru „Orszy” oraz parku przed Pałacem Szustra dokonane jest za pomocą prostych, ale dobrze przemyślanych środków, porządkujących przestrzeń i nadających jej miejski charakter bez utraty wartości terenu zieleni. (...) O społecznych i integracyjnych funkcjach przestrzeni pomyślano holistycznie, kompleksowo, dedykując każdą proponowaną zmianę jej użytkownikom - czytamy w uzasadnieniu jury.
W parku przed pałacykiem Szustra, ukształtowanym w XVIII wieku jako ogród sentymentalny, architekci przewidzieli przestrzeń kontemplacji i doświadczeń. Zaproponowali m.in. poszerzenie głównej alei, ustawienie przy niej kubików z kodami umożliwiającymi dostęp do rzeczywistości rozszerzonej z historycznymi widokami tego miejsca, a także fontannę, po której można chodzić. Integracji mieszkańców mają sprzyjać także ogrody społeczne i pole do gry w bule.
Zmiany czekają także wytyczony w latach 30-tych XX wieku skwer „Orszy”. Projekt przewiduje podkreślenie jego geometrycznego ukształtowania, zgodnie z ideą formy spoistej warszawskiego architekta Juliusza Żórawskiego. W odróżnieniu od spokojniejszego otoczenia pałacyku Szustra, miejsce to ma stać się przestrzenią sprzyjającą różnego rodzaju aktywnościom. Wzdłuż ulic Różanej i Dąbrowskiego zaproponowano szpalery grusz i siedziska, a także zadaszenia umożliwiające przebywanie na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Wkomponowane w nie pawilony pomieszczą lokale gastronomiczne i kiosk, oraz pawilon społeczny zintegrowany z toaletą. Od strony ulicy Różanej zadaszenie to jednocześnie taras, na który będzie można wejść po kręconych schodach lub ściance wspinaczkowej, a zjechać zjeżdżalnią. W tej części centrum lokalnego przewidziano też przestrzeń przystosowaną do organizacji różnych wydarzeń - targów śniadaniowych, kiermaszów i kameralnych koncertów.