Architektura MuratorProjektyCentrum Południe – nowy kompleks biurowy przy Sky Tower we Wrocławiu

Centrum Południe – nowy kompleks biurowy przy Sky Tower we Wrocławiu

We wrocławskiej dzielnicy Krzyki rozpoczęła się budowa kompleksu biurowego Centrum Południe według projektu pracowni APA Wojciechowski.

Centrum Południe – nowy kompleks biurowy przy Sky Tower we Wrocławiu
Kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu; proj. APA Wojciechowski

To siódma i największa inwestycja firmy Skanska w tym mieście. U zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Szczęśliwej docelowo ma powstać pięć budynków o łącznej powierzchni 85 tys. m². Na razie trwa praca nad I etapem zespołu według projektu pracowni APA Wojciechowski – dwoma biurowcami o powierzchni 26 tys. m². Jeden budynek będzie miał piętnaście kondygnacji, a drugi sześć. Spojone zostaną łącznikiem na wysokości od trzeciego do piątego piętra tworzącym bramę do wewnętrznego pasażu, w którym zostanie zaprojektowana m.in. strefa relaksu z fontanną. Przestrzeń wspólna – służąca rekreacji, a także o potencjale artystycznym – ma zajmować ¼ działki. Podziemny parking będzie dwukondygnacyjny, a korzystanie z niego ułatwi autorska aplikacja Connected by Skanska, która umożliwia dostęp do budynku za pomocą telefonu. Ponadto, pełni ona funkcję integrującą dzięki ścianie społecznościowej i usłudze carpooling. Inwestor zadbał również o certyfikaty dotyczące wysokich standardów zrównoważonego budownictwa, takie jak „Obiekt bez barier” czy system WELL. Wzięto pod uwagę potrzeby niepełnosprawnych, seniorów, rodziców z dziećmi, a także osób nieposługujących się językiem polskim. Podobno głos w sprawie nowej inwestycji miała także społeczność lokalna. Kompleks sytuuje się wzdłuż jednego z głównych szlaków komunikacyjnych w mieście, w bliskości starówki, głównego dworca kolejowego i autobusowego oraz centrów akademickich. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2020 roku.

Centrum Południe – nowy kompleks biurowy przy Sky Tower we Wrocławiu
Kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu; proj. APA Wojciechowski
W nowym formacie: biurowiec Format w gdańskiej Oliwie Biurowiec Format w Gdańsku składa się z dwóch, niejako przenikających się brył. Projektanci z APA Wojciechowski Architekci decydowali, że każda z części będzie miała elewacje w innym kolorze: czekoladowym i jasnobeżowym. To nawiązanie do pobliskiej fabryki  czekolady „Bałtyk” i historycznych budynków stacji Gdańsk Oliwa.
Skyliner: wieżowiec przyszłości z fasadami WICTEC marki WICONA Skyliner, flagowa inwestycja Grupy Karimpol projektu APA Wojciechowski, to jeden z najbardziej imponujących obiektów architektonicznych w Polsce, zarówno pod względem wysokości, jak i zastosowanych technologii. Wysokościowiec został zrealizowany w oparciu o rozwiązania i technologie spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa. Marka WICONA dostarczyła fasady elementowe WICTEC.
Osiedle Portowo w Poznaniu: zespół mieszkaniowy nad Wartą projektu APA Wojciechowski Osiedle Portowo w Poznaniu zaplanowano na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Wartą. W ramach inwestycji powstanie w sumie 47 budynków oferujących blisko 1800 mieszkań.
Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Skyliner w Warszawie: po wieżowcu oprowadza Michał Sadowski Zakończyła się budowa Skylinera, kolejnego wieżowca na warszawskiej Woli. Po realizacji oprowadza nas architekt Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski [GALERIA].