Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

i

Autor: Archiwum Architektury Budynek powstanie w miejscu rozebranej stołówki studenckiej na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego. Na elewacjach pojawi się tynk o kolorze i fakturze betonu, Il. serwis prasowy

Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

2016-01-29 12:08

Nowy budynek Uniwersytetu Medycznego zaprojektowała Pracownia Architektoniczna 1997 z Poznania.

Obiekt stanie na terenie uczelnianego kampusu przy ulicy Chodźki, w bezpośrednim sąsiedztwie Collegium Pharmaceuticum. Będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie 3,7 tys. m2. Elewacje budynku pokryje tynk organiczny o kolorze i fakturze betonu architektonicznego, zaś fragmenty ścian w parterze zostaną przeszklone.

Centrum będzie realizować nowatorskie formy kształcenia, wykorzystując tzw. fantomy do symulacji procedur medycznych i ratowniczych. Znajdzie się w nim m.in. sala operacyjna, symulator ambulansu ze sterownią, pracownie symulacji pielęgniarskich, położniczych i pediatrycznych, a także dwie sale dla oddziału intensywnej terapii, prosektorium oraz sala konferencyjna na 268 osób i pomieszczenia wypoczynkowe dla pacjentów. Projekt obiektu został wyłoniony w konkursie zorganizowanym prze władze uniwersytetu we współpracy z lokalnym SARP-em w 2013 roku.

Zakończenie realizacji: 2017