Architektura MuratorProjektyDom letniskowy w Norwegii

Dom letniskowy w Norwegii

Projekt niewielkiego domu letniskowego, który powstanie na wzgórzu w południowej Norwegii, opracowała pracownia Reiulf Ramstad Arkitekter. Budowa ruszy jeszcze w październiku tego roku.

Dom letniskowy w Norwegii
Wizualizacja © Reiulf Ramstad Arkitekter

Dom letniskowy w Røldal na południu Norwegii to najnowszy projekt pracowni Reiulf Ramstad Arkitekter. Do najbardziej znanych budynków biura należą kościół na fiordzie w Knarvik oraz muzeum w Romsdal, inspirowane tradycyjnymi kościołami klepkowymi, wznoszonymi w Norwegii od X do XIII wieku. W porównaniu z poprzednimi realizacjami, dom w Røldal to obiekt o bardzo niewielkiej skali. Na działce zaprojektowano dwie zwarte, geometryczne bryły. Powierzchnia większej wynosi 63 m2, a aneksu jedynie 11 m2. Dzięki podziałowi na dwie części, dom wydaje się mniejszy, a przez to lepiej wkomponowuje się otoczenie. Ma to również uzasadnienie funkcjonalne - podział umożliwia wyróżnienie części domowej i gościnnej, lub strefy rodziców i części przeznaczonej dla dzieci. Wewnątrz stworzono kilka połączonych ze sobą poziomów dostosowanych do pochyłości terenu. Elewacje obu części zostaną wyłożone drewnem, by dom jak najlepiej wpisywał się w krajobraz. Budowa rozpocznie się jeszcze w październiku tego roku.

Hyttee – kompaktowy dom letniskowy made in Poland Architektka Marlena Kilian i Marek Piojda stworzyli projekt kompaktowego domu o formie inspirowanej jednocześnie skandynawskim minimalizmem i regionalną architekturą Sudetów. Prototyp stanął w Górach Bardzkich i można go wynająć.
Nie tylko "Brda". Trzy polskie projekty domków letniskowych [WIDEO] Jeżeli wypoczywać, to tylko w dobrze zaprojektowanym otoczeniu. Zobaczcie wybrane przez nas projekty autorstwa Jojko + Nawrocki Architekci, Exterio oraz medusagroup.
Gapahuk – prefabrykowany dom letniskowy projektu Snøhetta Pracownia Snøhetta zaprojektowała typowy dom letniskowy, dostosowany do różnych warunków klimatycznych i terenowych. Projekt powstał na zamówienie firmy Rindalshytter, wiodącego producenta domów wypoczynkowych w Norwegii.
Dom wakacyjny nad jeziorem Czorsztyńskim Zlokalizowany w południowej Polsce dom letniskowy jest przykładem współczesnego ujęcia lokalnych tradycji architektonicznych. Obiekt powstał według projektu HOLA Design Group.
Bliźniak - nietypowy pomysł na nadmorski dom letni Bliźniacze konstrukcje mieszczą dom letni należący do jednej rodziny. Inspiracją dla takiego rozwiązania była lokalna tradycja. Obiekt powstał według projektu kanadyjskiej pracowni YH2.
Dom letniskowy w Szwecji Malowniczo położony dom zbudowano na jednej z wysp Archipelagu Sztokholmskiego. W odróżnieniu od większości domków letniskowych w Szwecji, budowanych z drewna, ten wzniesiono z betonu wylewanego na miejscu budowy. Za projekt odpowiada pracownia Tham & Videgård Arkitekter.