h-house

Projekt domu jednorodzinnego w miejscowości Pabianice. Autorzy | tamizo architects group.

fotka z /zdjecia/002_a.jpg

Założenia autorskie

h-house | Zaczątkiem koncepcji projektu była sama działka oraz jej otoczenie. Wąska i długa, z ogrodem od strony północnej oraz ulicą od strony południowej nasunęła pomysł odwrócenia typowego schematu domu jednorodzinnego i umiejscowienie salonu od strony ulicy, tak, aby był odpowiednio nasłoneczniony. Żeby jednak zachować odpowiednią intymność mieszkańców powstało zewnętrzne ‘atrium’ odgradzające ich od zgiełku ulicy i wglądu przypadkowych przechodniów. Jednocześnie cały dom został wsunięty w głąb działki aby zachować obowiązującą linię zabudowy. Od strony ogrodu na parterze zlokalizowana została kuchnia z jadalnią.
Podział na kondygnacje wynika z podziału funkcjonalnego, parter – strefa dzianna, I piętro – strefa nocna, II piętro – strefa sportu i relaxu. Program I piętra zatem mieści 2 sypialnie , pokój kąpielowy, garderobę oraz bibliotekę. Na II piętrze natomiast zaproponowano duże pomieszczenie do ćwiczeń, łazienkę, saunę oraz dwa duże tarasy doświetlające wszystkie pomieszczenia na tej kondygnacji.


Nazwa obiektu | h-house, dom jednorodzinny
Autorzy | tamizo architects group – Mateusz Stolasrki , Aleksandra Zdziechowska, Piotr Walerysiak
Architektura wnętrz | tamizo architects group
Powierzchnia terenu: 697 m2
Powierzchnia zabudowy: 142,3 m2
Powierzchnia użytkowa: 247,4 m2
Powierzchnia całkowita: 325,7 m2
Projekt: 2007-2008
Realizacja: 2008-2009
Koszt inwestycji: brak danych

Dom własny architekta w Tryszczynie koło Bydgoszczy Dom własny architekta to zwykle manifest postawy twórczej i laboratorium pomysłów projektowych. Taki właśnie jest dom w Tryszczynie koło Bydgoszczy, zaprojektowany dla Adama Kozłowskiego z pracowni AKKT.
Dom Robak w Zabłociu To prototyp, który powstał w wyniku przemyślanego procesu twórczego. Jego elewacja, niczym skóra, chroni mikrokosmos przestrzeni wewnętrznej –  o projekcie Piotra Kuczi pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Willa w Żółwinie: energooszczędny dom w technologii CLT Willa w Żółwinie to energooszczędny, parterowy dom zbudowany w technologii CLT. Konstrukcja powstała w zaledwie dwa tygodnie, a cały dom w nieco ponad pół roku. Za projekt obiektu odpowiada polski oddział duńskiego biura Bjerg Arkitektur.
Dom z Grafitu na warszawskich Włochach Dom z Grafitu stanął w heterogenicznej zabudowie Starych Włoch. Rozrzeźbioną bryłą i czarną klinkierową elewacją wyraźnie wyróżnia się na tle sąsiedztwa. Budynek zaprojektowała pracownia Paweł Lis Architekci.
Konkurs na projekt domu przyjaznego dla klimatu: wyniki Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich rozstrzygnęły konkurs na projekt ekologicznego domu jednorodzinnego. Zwyciężyła Zlata Hrabtsevich z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Przyznano też nagrody za drugie i trzecie miejsce oraz 8 wyróżnień!
Dom (nie)powtarzalny na Śląsku W malowniczym otoczeniu jednej ze śląskich wsi stanął Dom (nie)powtarzalny. To najnowsza realizacja Archistudia Studniarek + Pilinkiewicz.