Architektura MuratorProjektyKopuła nad Houston

Kopuła nad Houston

Poznaj z bliska niezwykłą inżynierię przyszłości. Futurystyczne wizje naukowców staną się realne, a dzięki zaawansowanym wizualizacjom graficznym budowle będą rosły na Twoich oczach!

fotka z /zdjecia/Mega_Engineering_2.jpg

Iżynieria przyszłości (ang. Mega Engineering)
7 września, godz. 21.00 Discovery Science
Emisja kolejnych odcinków: poniedziałki o godz. 21.00


Kopuła nad Houston z rewolucyjnego plastiku, która pomoże miastu w walce z globalnym ociepleniem; osobiste kapsuły – system transportu miejskiego w Waszyngtonie, czy wyższa o ponad 1,5 kilometra od innych budowli, oddychająca wieża mieszkalna w przeludnionym Szanghaju. To tylko niektóre ze śmiałych wizji naukowców, które już niedługo mogą stać się całkowicie realne.
Houston w Teksasie jest wciąż nękane skutkami globalnego ocieplenia: musi stawić czoła huraganom i coraz wyższym temperaturom powietrza.
Ocalenie mogą przynieść jedynie radykalne rozwiązania. Nad głowami mieszkańców miasta ma wyrosnąć potężna plastikowa kopuła o wysokości 457 metrów i średnicy liczącej ponad półtora kilometra. Jej budowa będzie wymagała rozwinięcia technologii konstrukcyjnych na niespotykaną dotąd skalę, a także ścisłej współpracy naukowców z całego świata. Idea niecodziennej ochrony miasta może zostać urzeczywistniona dzięki Eden Project, producentowi największych kopuł geodezyjnych swiata oraz malutkiej fabryce w Bremen w Niemczech, gdzie powstaje rewolucyjna odmiana plastiku.

Architektura przyszłości 2020. Zgłoszenia 2020 European Architecture Program Future Architecture to więcej niż konkurs. Organizatorzy programu zapraszają młodych projektantów do nadsyłania innowacyjnych, przełamujących granice koncepcji dotyczących naszego otoczenia. Zwycięskie prace będą prezentowane podczas najważniejszych architektonicznych wydarzeń w całej Europie.
Czy architektura przyszłości będzie bardziej przyjazna? Budynki, które nie wywierają negatywnego wpływu na klimat  i zapewniają zdrowsze i bardziej komfortowe warunki życia mieszkańcom to ambitny cel dla architektury niedalekiej przyszłości.
Krajobraz polskiej architektury 2069 Tym razem Krok w przyszłość robimy z antropolożką, pisarzem, dziennikarzem i architektem, którzy specjalnie dla nas przelali na papier swoje refleksje i przewidywania. O tym, jak zmieni się polska architektura i krajobraz w ciągu 50 lat piszą Olga Drenda, Łukasz Orbitowski, Adam Robiński i Łukasz Wojciechowski.
Future Living. Duńskie miasta przyszłości Duński Instytut Kultury w Polsce zaprasza na otwarcie wystawy „Future Living. Duńskie miasta przyszłości”. Wernisaż poprzedzi dyskusja z udziałem Flemminga Svendsena z pracowni CEBRA oraz Rasmusa Kierkegaarda z biura Schmidt Hammer Lassen.
Wyspa Przyszłości – trzy propozycje dla wyspy Fogo na Oceanie Atlantyckim Wizja rozwoju wyspy Fogo to temat pracy magisterskiej Adriana Kasperskiego obronionej na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Asymptote i cyfrowa rewolucja w architekturze [GALERIA] W Asymptote zajmujemy się eksperymentowaniem. Architektura to interesujący obszar działalności, gdyż łączy w sobie sztukę, nauki ścisłe i przyrodnicze, a także biznes – mówi Hani Rashid. Architekt będzie gościem ostatniego spotkania z cyklu DużeA.