Architektura MuratorProjektyMeble miejskie w Opolu

Meble miejskie w Opolu

Młodzi architekci Miłosz Korczak i Tomasz Kierończyk zwyciężyli w konkursie na projekt nowych mebli miejskich w centrum Opola.

Meble miejskie w Opolu
Architekci zaproponowali też elementy zieleni i posadzkę z charakterystycznymi żłobieniami.

Z okazji 800-lecia Opola lokalna Galeria Sztuki Współczesnej, fundacja Górażdże oraz władze miasta ogłosiły konkurs na projekt betonowych ławek, które na okres trzech lat mają stanąć w okolicy wschodniej pierzei rynku, przy tzw. Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Według zwycięskiej koncepcji powstanie w sumie 25 siedzisk i 5 leżanek, którym autorzy nadali nieregularne, obłe kształty mające kojarzyć się z formami stworzonymi przez naturę.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2018

Sadzonki: wielofunkcyjne meble miejskie polskiej pracowni BudCud na głównym placu w hiszpańskim Logroño Na plaza del Mercado w Logroño w północnej Hiszpanii pojawiły się meble miejskie projektu polskiej pracowni BudCud. To autorski komentarz na temat procesów pseudorewitalizacji przestrzeni publicznych.
Mook to seria mebli miejskich zaprojektowanych przez biuro Kruszewski Architekci dla barcelońskiej marki Escofet. Ławki opracowano jako system modułowy w dwóch wariantach: o długości 1,5 i 2,2 m, dzięki czemu można je dowolnie zestawiać w zależności od potrzeb projektowych. Kolekcję uzupełniają pojedyncze fotele miejskie o długości 0,7 m. Skrajne wsporniki z blachy stalowej malowanej proszkowo o grubości 10 mm utrzymują  elementy siedziska i oparcia, które wykonane są z drewna tropikalnego z certyfikatem FSC®.
Projekt ławka – nowe miejskie siedziska Odzyskiwanie przestrzeni publicznych dla mieszkańców wkracza właśnie w nową fazę. Dzięki oddolnym inicjatywom, projektom artystów i budżetom obywatelskim na zmodernizowanych skwerach, bulwarach i placach pojawiają się nowe, wielofunkcyjne meble miejskie, służące jednocześnie jako wygodne siedziska, znak miejsca oraz strefa zabaw i rekreacji.
Saloniki testują miejskie meble z odpadów W Salonikach działa pierwsze miejskie laboratorium, w którym plastikowe domowe odpady można zmienić w uliczne meble. Zero Waste Lab to pomysł młodych holenderskich architektów ze studia The New Raw.
Ławka Pawła Grobelnego w Strasburgu Do mebli miejskich polskiego projektanta zrealizowanych w przestrzeniach publicznych Paryża, Brukseli i Szanghaju dołączył kolejny – ławka przy Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
Mobilna wypożyczalnia gier przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie To już ostatni moment, by skorzystać z mobilnej wypożyczalni gier plenerowych przy Centrum Nauki Kopernik. Projekt mebli opracowało Onto studio Anny Wręgi i Kai Nosal.