Architektura MuratorProjektyNowa siedziba CD Projekt według śląskiej pracowni medusa group

Nowa siedziba CD Projekt według śląskiej pracowni medusa group

Na warszawskiej Pradze powstaje nowy kampus firmy CD Projekt. Wyróżniać go będzie drewniana konstrukcja, zieleń na elewacjach oraz strefa sportowo-rekreacyjna na dachu. Czy zespół nowych budynków autorstwa śląskiej pracowni medusa group ma szansę powtórzyć sukces siedziby wydawnictwa Agora projektu Jemsów?

Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowa siedziba CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group

Grupa CD Projekt już od blisko trzech dekad z powodzeniem działa w branży gier wideo. Na koncie ma m.in. kultowe gry z serii „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077”. Główna siedziba firmy mieści się przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze. To tam powstać ma wkrótce nowoczesny kampus, który – jak tłumaczy Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych spółki – będzie atrakcyjny zarówno dla pracowników oraz fanów CD Projekt, jak i lokalnej społeczności. Projekt architektoniczny kompleksu opracowało śląskie biuro medusa group. Inwestycja już się rozpoczęła. W pierwszej kolejności oddany zostanie do użytku wielopoziomowy parking ze specjalną strefą sportowo-rekreacyjną na dachu oraz stanowiskami do pracy na świeżym powietrzu.

Będzie to obiekt składający się z dwóch kondygnacji podziemnych oraz dwóch nadziemnych, pokrytych perforowaną blachą polerowaną o nieregularnym profilu. Od zachodu architekci przewidzieli tarasowe uskoki gęsto obsadzone pnączami, a na dachu przestrzeń rekreacyjną z wydzieloną strefą do uprawiania crossifitu oraz organizowania spotkań i pracy na świeżym powietrzu. Dodatkowo chcielibyśmy, aby w strefie rekreacyjnej powstało boisko do koszykówki – mówi Piotr Nielubowicz. Dodaje, że przestrzeń na dachu będzie ogrodzona lekką, ażurową siatką, która również ma być porośnięta pnączami.

Parking będzie dysponować 129 miejscami, przy czym każde zostanie przystosowane do montażu ładowarek dla samochodów elektrycznych. Zgodnie z planem ta część inwestycji ma się zakończyć w czwartym kwartale tego roku. Ale to nie koniec zmian.

Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowy parking na terenie kampusu CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group

Na początku 2023 roku ma się rozpocząć realizacja sześciokondygnacyjnego budynku biurowego. Zastosujemy w nim m.in. najnowocześniejsze, przyjazne środowisku rozwiązania w zakresie instalacji wentylacji i klimatyzacji oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej, które pozwolą na przykład na zmniejszenie zużycia wody – wymienia Nielubowicz.

Nowa siedziba CD Projekt powstanie w konstrukcji drewnianej. Poszczególne kondygnacje pozbawione zostały wewnętrznych słupów i ścian nośnych, by łatwiej było dostosowywać je do bieżących potrzeb i ewentualnych zmian w przyszłości. Wzdłuż wszystkich przeszklonych elewacji architekci przewidzieli porośnięte zielenią balkony. Duże, rozsuwane okna pozwolą dodatkowo wykorzystywać powietrze zewnętrzne do naturalnego chłodzenia pomieszczeń oraz stworzą wyjątkową przestrzeń do pracy – mówi Piotr Nielubowicz. Naturalnie funkcjonalność budynku będzie dostosowana do profilu naszej działalności – we wnętrzach planujemy między innymi dużą salę wykładowo-kinową oraz studia audio – dodaje. Powierzchnia biurowa obiektu wyniesie ok. 6 tys. m². Realizacja ma się zakończyć w 2025 roku.

Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowa siedziba CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group
Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowa siedziba CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group
Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowy parking na terenie kampusu CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group
Osiedle Bolko w Bytomiu: budynki z ekonomicznych bloczków projektu medusa group Osiedle Bolko to pierwszy zespół mieszkaniowy realizowany przez pracownię medusa group w rodzinnym Bytomiu. Projektem na swojej stronie chwalą się nawet władze miasta.
Poprawianie Agory – wiemy jak zmieni się ikona warszawskiej architektury Wnętrza kultowego budynku projektu Jemsów czeka przebudowa. Znamy wyniki konkursu architektonicznego zorganizowanego przez Agorę.
Tagi:
Biurowce w łódzkiej Fuzji projektu medusa group Zakończyły się prace przy realizacji dwóch biurowców stanowiących część współczesnej zabudowy łódzkiej Fuzji.  Oba budynki, tak jak całe założenie, zaprojektowała śląska pracownia medusa group.
Biurowiec .KTW II w Katowicach Wykorzystanie wielu nowoczesnych rozwiązań, a także wysoce szczelnych systemów fasadowych i okiennych firmy Aluprof pozwoliło uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Wokół katowickiej Strefy Kultury: .KTW i Pierwsza Dzielnica Skala realizacji i strategiczne położenie obiektów autorstwa Przema Łukasika i Łukasza Zagały w przestrzeni Katowic sprawiają, że zaczynają one rywalizować z dotychczas dominującą w sylwecie przemysłowej stolicy Górnego Śląska zabudową uformowaną pół wieku temu przez legendarną parę architektów Henryka Buszkę i Aleksandra Frantę – pisze Andrzej Duda.
Klopsztanga w miastach przyszłości 2050: Przemo Łukasik o projektowaniu miast Jak będą wyglądały polskie miasta za 30 lat? Czy będzie w nich miejsce na klopsztangę? Wywiad z Przemo Łukasikiem z medusa group inauguruje nowy cykl rozmów o przyszłości polskich miast w 2050 roku.
Zespół.KTW w Katowicach Kompozycja przestrzenna budynków odpowiada lokalnemu kontekstowi. Forma przesuniętych bloków jest wynikiem wypiętrzającego się układu prostopadłościennych brył Muzeum Śląskiego i siedziby NOSPR. O wyzwaniach związanych z realizacją piszą Przemo Łukasik i Łukasz Zagała.
Nowy Rynek D w Poznaniu: nowa realizacja medusa group Kolejny budynek kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu gotowy! Budynek D projektu śląskiej pracowni medusa group otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.