Architektura MuratorProjektyNowa siedziba CD Projekt według śląskiej pracowni medusa group

Nowa siedziba CD Projekt według śląskiej pracowni medusa group

Na warszawskiej Pradze powstaje nowy kampus firmy CD Projekt. Wyróżniać go będzie drewniana konstrukcja tarasów, zieleń na elewacjach oraz strefa sportowo-rekreacyjna na dachu. Czy zespół nowych budynków autorstwa śląskiej pracowni medusa group ma szansę powtórzyć sukces siedziby wydawnictwa Agora projektu Jemsów?

Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowa siedziba CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group

Grupa CD Projekt już od blisko trzech dekad z powodzeniem działa w branży gier wideo. Na koncie ma m.in. kultowe gry z serii „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077”. Główna siedziba firmy mieści się przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze. To tam powstać ma wkrótce nowoczesny kampus, który – jak tłumaczy Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych spółki – będzie atrakcyjny zarówno dla pracowników oraz fanów CD Projekt, jak i lokalnej społeczności. Projekt architektoniczny kompleksu opracowało śląskie biuro medusa group. Inwestycja już się rozpoczęła. W pierwszej kolejności oddany zostanie do użytku wielopoziomowy parking ze specjalną strefą sportowo-rekreacyjną na dachu oraz stanowiskami do pracy na świeżym powietrzu.

Będzie to obiekt składający się z dwóch kondygnacji podziemnych oraz dwóch nadziemnych, pokrytych perforowaną blachą polerowaną o nieregularnym profilu. Od zachodu architekci przewidzieli tarasowe uskoki gęsto obsadzone pnączami, a na dachu przestrzeń rekreacyjną z wydzieloną strefą do uprawiania crossifitu oraz organizowania spotkań i pracy na świeżym powietrzu. Dodatkowo chcielibyśmy, aby w strefie rekreacyjnej powstało boisko do koszykówki – mówi Piotr Nielubowicz. Dodaje, że przestrzeń na dachu będzie ogrodzona lekką, ażurową siatką, która również ma być porośnięta pnączami.

Parking będzie dysponować 129 miejscami, przy czym każde zostanie przystosowane do montażu ładowarek dla samochodów elektrycznych. Zgodnie z planem ta część inwestycji ma się zakończyć w czwartym kwartale tego roku. Ale to nie koniec zmian.

Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowy parking na terenie kampusu CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group

Na początku 2023 roku ma się rozpocząć realizacja sześciokondygnacyjnego budynku biurowego. Zastosujemy w nim m.in. najnowocześniejsze, przyjazne środowisku rozwiązania w zakresie instalacji wentylacji i klimatyzacji oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej, które pozwolą na przykład na zmniejszenie zużycia wody – wymienia Nielubowicz.

Nowa siedziba CD Projekt powstanie w konstrukcji żelbetowej z drewnianą kratownicą tarasów zamocowaną do elewacji. Poszczególne kondygnacje pozbawione zostały wewnętrznych słupów i ścian nośnych, by łatwiej było dostosowywać je do bieżących potrzeb i ewentualnych zmian w przyszłości. Wzdłuż wszystkich przeszklonych elewacji architekci przewidzieli porośnięte zielenią balkony. Duże, rozsuwane okna pozwolą dodatkowo wykorzystywać powietrze zewnętrzne do naturalnego chłodzenia pomieszczeń oraz stworzą wyjątkową przestrzeń do pracy – mówi Piotr Nielubowicz. Naturalnie funkcjonalność budynku będzie dostosowana do profilu naszej działalności – we wnętrzach planujemy między innymi dużą salę wykładowo-kinową oraz studia audio – dodaje. Powierzchnia biurowa obiektu wyniesie ok. 6 tys. m². Realizacja ma się zakończyć w 2025 roku.

Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowa siedziba CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group
Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowa siedziba CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group
Nowa siedziba CD Projekt według koncepcji śląskiej pracowni medusa group
Nowy parking na terenie kampusu CD Projekt w Warszawie, proj. medusa group
Osiedle Bolko w Bytomiu: budynki z ekonomicznych bloczków projektu medusa group Osiedle Bolko to pierwszy zespół mieszkaniowy realizowany przez pracownię medusa group w rodzinnym Bytomiu. Projektem na swojej stronie chwalą się nawet władze miasta.
Poprawianie Agory – wiemy jak zmieni się ikona warszawskiej architektury Wnętrza kultowego budynku projektu Jemsów czeka przebudowa. Znamy wyniki konkursu architektonicznego zorganizowanego przez Agorę.
Tagi:
O tym się mówi: Bijące serce Krystyny W listopadzie ubiegłego roku we wnętrzach wieży szybu Krystyna przy KWK Szombierki architekci z Medusa Group przeprowadzili performance, który pokazywać miał mieszkańcom, że budynek mimo postępującej degradacji wciąż żyje i może zyskać całkowicie nowe wcielenie.
Nowe łódzkie lofty projektu pracowni medusa group Startuje budowa loftów na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. Metamorfozę przejdą dwa historyczne budynki w północnej części kompleksu. Za projekt przebudowy odpowiada śląska pracownia medusa group.
Budynek D w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu od pracowni Medusa Group Budynek D w zespole Nowy Rynek w Poznaniu stanowi doskonały przykład realizacji, w której zapewnienie komfortu użytkownikom idzie w parze z troską o środowisko naturalne. Dzięki zamontowaniu na fasadzie selektywnego szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® SKN 165 II, w znaczącym stopniu zmniejszyło się zapotrzebowanie energetyczne budynku. Ciepło dostarczane przez słońce jest blokowane, sprawiając, że wnętrza nie wymagają dodatkowego zastrzyku energii do schładzania w okresie letnim. Właściwości termoizolacyjne przeszklenia ograniczają także straty ciepła zimą, a dodatkowo gwarantuje ono optymalny dostęp światła dziennego przez cały rok.
Upper One: nowy wieżowiec w Warszawie od medusa group U zbiegu ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II, w miejscu nieczynnego Atrium International, stanie 34-kondygnacyjny budynek Upper One projektu śląskiej pracowni medusa group. Inwestor, firma STRABAG Real Estate, zapowiada oddanie obiektu do użytku już w 2026 roku.
Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Biurowce w łódzkiej Fuzji projektu medusa group Zakończyły się prace przy realizacji dwóch biurowców stanowiących część współczesnej zabudowy łódzkiej Fuzji.  Oba budynki, tak jak całe założenie, zaprojektowała śląska pracownia medusa group.