Architektura MuratorProjektyNowa szkoła w Miasteczku Wilanów

Nowa szkoła w Miasteczku Wilanów

Pracownia Piotr Bujnowski Architekt przygotowała koncepcję nowej szkoły, która planowana jest w Wilanowie Zachodnim. Dwupiętrowy budynek z sala gimnastyczną pomieścić ma 750 uczniów

Nowa szkoła w Miasteczku Wilanów

Pod realizację budynku dzielnica przeznaczyła działkę na przedłużeniu ul. Oś Królewska, w pobliżu skrzyżowania z planowaną ul. Zdrową. Projekt przewiduje powstanie dwupiętrowej szkoły dla 750 uczniów, hali sportowej z wielofunkcyjną salą gimnastyczną oraz mniejszymi salami przeznaczonymi do zajęć tanecznych, judo itp. Architekci zaplanowali także parking podziemny, na dachu którego znajdować się będzie zewnętrzne boisko. Teren wokół kompleksu przekształcony zostanie w strefę parkową, a układ kompozycyjny obiektów utworzy plac wejściowy do szkoły. Wśród materiałów wykończeniowych zaproponowano: naturalne drewno, cegłę i beton barwiony w masie.

Nowa szkoła w Miasteczku Wilanów

Głównym założeniem autorów było stworzenie budynku sprzyjającego integracji oraz rozwojowi kreatywności. Zielony dziedziniec z placem zabaw i przestrzeniami rekreacyjnymi takimi jak boiska, ogródki warzywne dla uczniów, strefy i pokoje relaksu czy zielony amfiteatr, sprzyjają rozwojowi fizycznemu i psychicznemu – tłumaczą. Ukończenie kompleksu planowane jest na 2020 rok.

Nowa szkoła w Miasteczku Wilanów

Autorzy projektu: Piotr Bujnowski, Martyna Rowicka, Karina Jędrak, Krzysztof Makowski