The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

i

Autor: Archiwum Architektury Zespół biurowy The Park Kraków, proj. APA Wojciechowski Architekci

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

2020-06-23 16:23

Na krakowskim Podgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, powstaje kompleks biurowy The Park Kraków. Przestrzeń między budynkami zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego.

Nazwa obiektuThe Park Kraków
Adres obiektuKraków, ul. Saska 25
AutorzyAPA Wojciechowski Architekci
InwestorCain International
Powierzchnia użytkowa100000.0 m²

The Park Kraków to nowy zespół biurowy realizowany w stolicy Małopolski. W skład kompleksu docelowo wejdzie 8 budynków o łącznej powierzchni 100 tys. m². Za ich projekt odpowiada warszawska pracownia APA Wojciechowski. Sześciokondygnacyjne obiekty, z lokalami usługowymi w parterach, wypełnią podłużną, 5-hektarową działkę przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Płaszów. Na najwyższych kondygnacjach znajdą się tarasy dla pracowników z widokiem m.in. na Zalew Bagry, a pod ziemią dwupoziomowy garaż wyposażony w miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastrukturę dla rowerzystów.  Każdy z budynków, na planie zbliżonym do litery H, będzie dysponował powierzchnią całkowitą wynoszącą ok. 11 700 m² i elastyczną strukturą, pozwalającą zaaranżować biura zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space.

The Park Kraków, czyli biura w parku

Przestrzeń między budynkami, o powierzchni ok. 3 hektarów, zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego z elementami małej architektury i założeniem wodnym. W pierwszym etapie, którego realizację przewidziano na lata 2021-2023, powstaną 4 budynki o łącznej powierzchni 50 000 m². Inwestorem kampusu The Park Kraków jest firma Cain International, a deweloperem White Star Real Estate. Projekt techniczny elewacji, wykończonych klinkierową cegłą, wykonało Studio Profil.

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

i

Autor: Archiwum Architektury The Park Kraków będzie realizowany na działce o powierzchni ok. 5 ha, z czego 3 ha to przestrzeń niezabudowana i w pełni wyłączona z ruchu samochodowego
The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

i

Autor: Archiwum Architektury Jak zapowiada inwestor, liczne wydarzenia organizowane na terenie The Park Kraków oraz bogata oferta gastronomiczna sprawią, że życie będzie toczyło się tu także po godzinach pracy