W ramach przedsięwzięcia zaplanowano rewitalizację modernistycznego kina oraz budowę obok zupełnie nowego obiektu o podobnej kubaturze. Architekci z szacunkiem odnieśli się do historycznego budynku, podkreślając jego najbardziej charakterystyczne elementy, jak kręcone schody zewnętrzne czy reliefowa dekoracji na fasadzie. Między tymi dwiema bryłami powstałby ogólnodostępny dziedziniec, pełniący funkcję miejsca spotkań i działań artystycznych.
Istniejący i nowo projektowany obiekt połączy człon centralny, w którym zaplanowano hol i wejście. Stąd poprzez rampę obiegającą pozostałości dawnych murów miejskich zwiedzający dostaną się do kolejnych pomieszczeń, w tym do zlokalizowanej w dawnej sali kinowej głównej przestrzeni wystawowej. Na schodkowo zaaranżowanej widowni staną tu postumenty i ekspozytory.
Oczyszczona z detali i uskoków modernistyczna bryła dawnego kina, uzupełniona przez wielkie płaszczyzny szkła, będzie tłem dla prezentacji kolekcji. Zwiedzający zostaną współuczestnikami spektaklu, którego sceną będzie muzealna ekspozycja, a głównymi bohaterami – efektownie wyeksponowane artefakty – zapewniają architekci. Projekt został opracowany na zlecenie Instytutu Polskiego w Tbilisi. Na początku kwietnia tego roku Mirosław Nizio zaprezentował go prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili, podczas spotkania zorganizowanego we współpracy z Instytutem Polskim w Tbilisi oraz Agencją Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Gruzji.