Wybór terenów, które wymagają najpilniejszych zmian pozostawiono mieszkańcom. Większość spośród niemal tysiąca osób, które wzięły udział w przeprowadzonych przez pracownię badaniach, wskazała na otoczenie Zalewu Miejskiego. Zgodnie z oczekiwaniami ankietowanych, projektanci zaproponowali dla tych obszarów przede wszystkim funkcje związane z rekreacją i sportem. W projekcie znalazły się także propozycje dla Zamku Królewskiego, dawnego więzienia i terenów poprzemysłowych, takich jak kolejka wąskotorowa czy wieża szybowa „Łęczyca I”. W dłuższej perspektywie zmiany mają podnieść atrakcyjność turystycznej miasta, a w konsekwencji przyczynić się do poprawy jego sytuacji ekonomicznej. Koncepcję poddano konsultacjom społecznym w lutym 2016 roku, podczas których przeprowadzono warsztaty z mieszkańcami.
Projekt rewitalizacji Łęczycy został zgłoszony na konkurs Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju dla samorządów. W pierwszym etapie zajął 33 miejsce spośród 250 zgłoszonych wniosków. W kolejnym etapie znalazło się łącznie 57 projektów, spośród których 22 otrzyma dofinansowanie.
W ostatnim czasie, w biurze Mirosława Nizio powstały także propozycje rewitalizacji modernistycznego budynku w Łodzi, terenów Zalewu w Kraśniku oraz miejskiego rynku w Janowie Lubelskim.