Architektura MuratorProjektyZespół hotelowo-apartamentowy na Służewcu: nowy projekt Kurylowicz & Associates

Zespół hotelowo-apartamentowy na Służewcu: nowy projekt Kurylowicz & Associates

Na blisko dwuhektarowej działce przy ul. Komputerowej na warszawskim Służewcu Przemysłowym powstanie nowy zespół hotelowo-apartamentowy. Projekt na zlecenie firmy Acer Re opracowało biuro Kurylowicz & Associates.

Zespół hotelowo-apartamentowy na Służewcu: nowy projekt Kurylowicz & Associates
Zespół hotelowo-apartamentowy przy ul. komputerowej w Warszawie, proj. Kurylowicz & Associates
Zespół hotelowo-apartamentowy Warszawa, ul. Komputerowa
AutorzyKuryłowicz & Associates
Zespół projektowyarchitekci Ewa Kuryłowicz, Maria Saloni-Sadowska, Aleksandra Kurzątkowska, Dawid Jarosz, Sonia Kwiatkowska, Paulina Kalska, Marcin Szubski
KonstrukcjaBomar Projekt
InstalacjeARTEC Sieci
InwestorAcer Re
Powierzchnia terenu18510.0 m²
Powierzchnia zabudowy5448.0 m²
Powierzchnia użytkowa19785.0 m²
Kubatura108950.0 m³

Służewiec Przemysłowy, do niedawna zwany warszawskim Mordorem, ulega w ostatnim czasie dużym zmianom. Przestarzałe biurowce, budowane tu na potęgę od lat 90., coraz częściej zastępowane są obiektami mieszkalnymi bądź modernizowane i uzupełniane o nowe funkcje czy atrakcyjne dla mieszkańców przestrzenie publiczne. Jedną z zupełnie nowych inwestycji  ma być zespół hotelowo-apartamentowy przy ul. Komputerowej, nieopodal linii kolejowej i ul. Cybernetyki. Projekt czterech sześciokondygnacyjnych budynków na zlecenie firmy Acer Re opracowało biuro Kurylowicz & Associates. Obiekty, na planie zbliżonym do litery L, usytuowano wokół zielonego dziedzińca z kompozycją wysokich drzew pośrodku. Układ ma charakter półotwarty z podkreślonymi pierzejami planowanych ulic, jednak pozostawiający wiele połączeń widokowych i przestrzennych pomiędzy dziedzińcem, ulicą a pozostałymi terenami otwartymi.

Zespół hotelowo-apartamentowy na Służewcu: nowy projekt Kurylowicz & Associates
Zespół hotelowo-apartamentowy przy ul. komputerowej w Warszawie, proj. Kurylowicz & Associates

Jak czytamy w informacji prasowej, w zaprojektowanych budynkach przewiduje się wydzielenie lokali typu turystycznego oraz lokalizację funkcji uzupełniających i usługowych typu co-working czy też wspólnych kuchni i pralni. Na ostatnich poziomach zaprojektowane zostały sale konferencyjne z wyjściem na taras Kompleks został tak przemyślany, aby każdy z budynków był niezależny pod względem funkcji. Jeden z budynków zaprojektowaliśmy w układzie hotelu, spełniając wymagania dla obiektów trzygwiazdkowych – mówi Maria Saloni-Sadowska, architekt partner w pracowni Kuryłowicz & Associates. W całym zespole mają się znaleźć 632 mieszkania typu hotelowo-turystycznego i 172 jednostki hotelowe.

Zespół hotelowo-apartamentowy na Służewcu: nowy projekt Kurylowicz & Associates
Zespół hotelowo-apartamentowy przy ul. komputerowej w Warszawie, proj. Kurylowicz & Associates

Każdy z budynków ma charakterystyczną, wydzieloną część skierowaną w kierunku dziedzińca. Obiekt położony wzdłuż ulicy Komputerowej zyska dodatkowo narożnikową bryłę, która zaakcentuje wjazd na teren całego kompleksu. Wyodrębnione bryły wykończone zostaną okładziną elewacyjną w różnorodnych, dopełniających się zestawieniach barw. Pozostałą część zaproponowano w układzie jasnych wykończeń – tłumaczy Paulina Kalska, architekt z Kuryłowicz & Associates. Inwestor nie podaje na razie daty rozpoczęcia realizacji.

Projekt Służewiec: mieszkaniówka BBGK na warszawskim Mordorze W miejscu biurowców przy ul. Wołoskiej powstać ma nowy zespół mieszkaniowy według projektu pracowni BBGK Architekci. Inwestycja realizowana będzie w ramach specustawy zwanej Lex Deweloper.
Mieszkania zamiast biur na Służewcu Chcemy, aby ten projekt był elementem inicjującym naturalne przekształcenia dzielnicy, forma architektury budziła ciekawość, a jak się uda, może nawet chęć przeprowadzki do miejsca, o którym myślało się od dawna, ale nie można go było znaleźć na mapie miasta – piszą autorzy koncepcji osiedla, które zainicjować ma proces zmian w biurowym zagłębiu na Służewcu.
Autor: Piotr Prus
Polacy projektują w Ukrainie! We Lwowie trwa budowa hotelu według projektu Kuryłowicz & Associates Polscy architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates zaprojektowali hotel w samym sercu Lwowa. Mimo wojny i niepewnej sytuacji na rynku realizacja obiektu właśnie trwa. Zakończenie prac planowane jest na przyszły rok.
Akademik MILESTONE Wrocław Fabryczna. Dom studencki nowej generacji projektu Kuryłowicz & Associates We Wrocławiu powstanie kolejny prywatny akademik. Jak zapowiadają projektanci z Kuryłowicz & Associates będzie jednak inny niż wszystkie, skrojony na miarę potrzeb współczesnego studenta.
Nowy budynek Neofilologii i Lingwistyki projektu Kuryłowicz & Associates: mamy pierwsze zdjęcia Otwarto nowy budynek wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UW projektu pracowni Kuryłowicz & Associates. To jedna z największych inwestycji z wieloletniego programu rozwoju uczelni.
Osiedle Naturia w Toruniu Na powojskowych, leśnych terenach Torunia powstała architektura wpisana w kontekst miejsca, w której można odnaleźć wczesne idee modernistyczne. O nowej realizacji pracowni Kuryłowicz & Associates pisze Agnieszka Błażko.
Nowa mieszkaniówka przy Malczewskiego w Radomiu projektu Kuryłowicz & Associates Przy ulicy Malczewskiego w Radomiu powstanie nowy budynek wielorodzinny z częścią usługowo-handlową. Czternastokondygnacyjna dominanta o modułowej kompozycji z betonowych prefabrykatów to najnowszy projekt warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Współczesne projektowanie szpitali dla dzieci: rozmowa z Aleksandrą Czubaszek-Siłuch z Kuryłowicz & Associates Przed przystąpieniem do projektowania zdecydowaliśmy się przeprowadzić serię spotkań z pracownikami. Staraliśmy się wziąć pod uwagę opinie każdej grupy zawodowej i wykorzystać je do stworzenia najlepszych rozwiązań przestrzennych – mówi architektka Aleksandra Czubaszek-Siłuch z biura Kuryłowicz & Associates, która jest współautorką kompleksowej modernizacji izby przyjęć oraz rejestracji w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.