Architektura MuratorRealizacjeMedusagroup: showroom Maximum w Castellarano, Włochy

Medusagroup: showroom Maximum w Castellarano, Włochy

Nowa realizacja medusagroup (Przemo Łukasik, Łukasz Zagała) to otwarty w maju 2013 roku showroom włoskiego producenta płyt ceramicznych. Showroom znajduje się w miejscowości Castellarano niedaleko Modeny


medusagroup, pawilon ekspozycyjny - showroom w Castellarano, Włochy. 10 maja 2013
medusagroup, pawilon ekspozycyjny - showroom w Castellarano, Włochy. 10 maja 2013
Showroom fabryki GranitiFiandreCastellarano (niedaleko Modeny), Włochy
Autorzymedusagroup, Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
Współpraca autorskaJustyna Siwińska-Pszoniak, Tatiana Pacha, Konrad Basan, Michał Sokołowski
Konstrukcjastatyk
InwestorGranitiFiandre S.p.A
Powierzchnia zabudowy340.0 m²
Projekt 2013
Data realizacji (koniec)2013

Projekt medusagroup wybrany został w zorganizowanym przez firmę GranitiFiandre konkursie. Showroom służy prezentacji płyt ceramicznych Maximum. Płyty cechuje znaczna powierzchnia – wymiary 300x150 cm  - przy niewielkiej grubości (6 mm). Projekt podkreślać miał skalę produktu, wskazując na wysoką jakość i sugerując możliwości zastosowań.

Chcieliśmy zaprezentować potencjał użycia tych płyt w bardziej kreatywny sposób niż tylko do przykrywania powierzchni. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprojektować swego rodzaju unoszący się dynamiczny obiekt, na który można wejść po schodach i z takiego punktu obserwacyjnego odkrywać materiał prezentowany na ścianach i posadzce – podkreślają architekci ze studia medusagroup.

Przy sali ekspozycyjnej funkcjonować ma przestrzeń służąca organizacji warsztatów.


Skromność i spokój. Rainer Mahlamäki o Muzeum Historii Żydów Polskich Celem architekta jest zaprojektowanie takiego budynku, który będzie sprawiał wrażenie, jakby w danej lokalizacji stał od zawsze, i zaprojektowanie takich przestrzeni, które przetrwają zmieniające się w czasie mody.
Jak powstawało Muzeum Historii Żydów Polskich Wraz z budynkiem Muzeum Historii Żydów Polskich zyskaliśmy poetycki i pełen dramaturgii symbol, ikonę architektury już nie o lokalnym, ale o europejskim zasięgu.
Makieta w XX wieku Niemiecki krytyk Oliver Elser o XX-wiecznych trendach i tendencjach w modelowaniu
Garaż ze spiralnymi rampami przy Woronicza. Pierwszy wielopoziomowy garaż w Warszawie Wielopoziomowy garaż przy ulicy Woronicza w Warszawie z 1958 roku to pierwsza tak nowoczesna realizacja zaplecza motoryzacji w Polsce.
Obserwatorium na Śnieżce O unikalności obserwatorium na Śnieżce decydują awangardowa forma, kojarząca się z UFO, i wyjątkowa, bardzo komplikująca realizację, lokalizacja - 1602 metry n.p.m. O obserwatorium na Śnieżce w cyklu Pierwsze w Polsce pisze Łukasz Wojciechowski.
Mezonetowiec we Wrocławiu Mezonetowiec we Wrocławiu to pierwszy w Polsce galeriowiec z dwupoziomowymi mieszkaniami. Doświetlone z obu stron lokale przypominają domy jednorodzinne.