Architektura MuratorRealizacjePURO Kraków Old Town w nowej odsłonie

PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie

Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.

PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie
Wnętrza PURO Kraków Old Town, proj. P2 Piotr Paradowski; fot. Pion Studio
Wnętrza PURO Kraków Old TownKraków, ul. Ogrodowa 10
AutorzyP2 Piotr Paradowski
Data realizacji (koniec)2020

Otwarty w 2013 roku PURO Kraków Old Town (proj. BART Pracownia Architektury i Urbanistyki Bartłomiej Biełyszew) przeszedł gruntowną modernizację. Za projekt nowej aranżacji wnętrz odpowiada krakowska pracownia P2 Piotra Paradowskiego. Wśród swoich inspiracji autorzy wymieniają między innymi przestrzenie modernistycznych hoteli z połowy wieku, w projekcie wykorzystali jednak także prace młodych lokalnych artystów. Również wszystkie szklane i ceramiczne elementy wykonane zostały w polskich pracowniach specjalnie dla wnętrz hotelu.

Czytaj też: Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim |

Po wejściu do holu, gości wita misternie wykonana mozaika projektu Tomasza Opalińskiego, inspirowana tą z krakowskiego kina Kijów. Uwagę przykuwa też relief na ceramice, nawiązujący do techniki sgraffito. Autorstwa Opalińskiego jest ponadto drewniana płaskorzeźba w lobby, stanowiąca ukłon w stronę ośrodków wypoczynkowych z terenu polskich Tatr. Ten młody krakowski artysta stworzył też ponad 70 prac, które zdobią hotelowe pokoje.

W przestrzeniach wspólnych naturalny dąb kontrastuje z chłodnym kamieniem. Wyeksponowano tu malarstwo abstrakcyjne, kolaże, instalacje i rysunki m.in. Tomasza Barana, Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej, Wojciecha Ireneusza Sobczyka, Jakuba Woynarowskiego i Marty Antoniak. Całość uzupełniają kultowe meble i dodatki czołowych producentów jak Artek, Carl Hansen & Søn i Cassina, Massproductions, Wästberg, Dirk Vander Kooij, Areti, Verpan, ]Bocci, Friends & Founders czy Tom Dixon. Z kolei w na nowo zaaranżowanych pokojach znaleźć można printy i litografie stworzone przez Martę Wojtuszek, Agnieszkę Owsiany i Bartłomieja Chwilczyńskiego.

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels
Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
Tagi:
Zespół hotelowy Karkonosze Springs W Staniszowie na Dolnym Śląsku powstać ma zespół wypoczynkowy Karkonosze Springs. W skład kompleksu wejdzie hotel, budynek usługowy i 20 dwukondygnacyjnych obiektów mieszczących apartamenty. Projekt założenia opracowało Q2Studio.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.
Hotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim projektu MTA Architekci Dawny hotel Laureat w Tomaszowie Lubelskim przeszedł spektakularną metamorfozę. Za przebudowę obiektu z lat 80. odpowiada pracownia MTA Architekci Mateusza Tańskiego.
Apartamenty na Wilczej Porębie projektu studio de.materia Dwa nowe apartamenty na Wilczej Porębie w Karpaczu zaprojektowało studio de.materia z Poznania. Obiekty, inspirowane tradycyjną architekturą drewnianych schronisk górskich oraz domów karkonoskich z przełomu XIX i XX wieku, oferują nowoczesną przestrzeń wypoczynku i spektakularny widok na pobliską Śnieżkę.