Architektura MuratorRealizacjePURO Kraków Old Town w nowej odsłonie

PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie

Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.

PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie
Wnętrza PURO Kraków Old Town, proj. P2 Piotr Paradowski; fot. Pion Studio
Wnętrza PURO Kraków Old TownKraków, ul. Ogrodowa 10
AutorzyP2 Piotr Paradowski
Data realizacji (koniec)2020

Otwarty w 2013 roku PURO Kraków Old Town (proj. BART Pracownia Architektury i Urbanistyki Bartłomiej Biełyszew) przeszedł gruntowną modernizację. Za projekt nowej aranżacji wnętrz odpowiada krakowska pracownia P2 Piotra Paradowskiego. Wśród swoich inspiracji autorzy wymieniają między innymi przestrzenie modernistycznych hoteli z połowy wieku, w projekcie wykorzystali jednak także prace młodych lokalnych artystów. Również wszystkie szklane i ceramiczne elementy wykonane zostały w polskich pracowniach specjalnie dla wnętrz hotelu.

Czytaj też: Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim |

Po wejściu do holu, gości wita misternie wykonana mozaika projektu Tomasza Opalińskiego, inspirowana tą z krakowskiego kina Kijów. Uwagę przykuwa też relief na ceramice, nawiązujący do techniki sgraffito. Autorstwa Opalińskiego jest ponadto drewniana płaskorzeźba w lobby, stanowiąca ukłon w stronę ośrodków wypoczynkowych z terenu polskich Tatr. Ten młody krakowski artysta stworzył też ponad 70 prac, które zdobią hotelowe pokoje.

W przestrzeniach wspólnych naturalny dąb kontrastuje z chłodnym kamieniem. Wyeksponowano tu malarstwo abstrakcyjne, kolaże, instalacje i rysunki m.in. Tomasza Barana, Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej, Wojciecha Ireneusza Sobczyka, Jakuba Woynarowskiego i Marty Antoniak. Całość uzupełniają kultowe meble i dodatki czołowych producentów jak Artek, Carl Hansen & Søn i Cassina, Massproductions, Wästberg, Dirk Vander Kooij, Areti, Verpan, ]Bocci, Friends & Founders czy Tom Dixon. Z kolei w na nowo zaaranżowanych pokojach znaleźć można printy i litografie stworzone przez Martę Wojtuszek, Agnieszkę Owsiany i Bartłomieja Chwilczyńskiego.

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels
Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
Tagi:
Hotel Rosewood London Położony w pobliżu Covent Garden, City i West Endu pięciogwiazdkowy Rosewood London to jeden z najbardziej luksusowych londyńskich hoteli. Wybudowany w 1914 roku w stylu edwardiańskim według projektu H. Percy’ego Moncktona łączy angielskie dziedzictwo ze współczesnym wyrafinowaniem.
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].