Architektura MuratorStudenciArchitektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA]

Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA]

Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.

Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA]
Warsztaty Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron; fot. Jan Zych

Na początku września odbyła się kolejna edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021 organizowanych przez Katedrę Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Katedrę Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przy współpracy firmy PERI Polska.

Czytaj też: Ranking wydziałów architektury w Europie: autorski przegląd Moniki Arczyńskiej i Łukasza Pancewicza |

Pierwszego dnia miała miejsce prezentacja uczestników. Inauguracji warsztatów dokonali dziekan WydziaWA PK Magdalena Kozień-Woźniak, prezes SARP Bohdan (Biś) Lisowski, prof. Jan Deja z Akademii Górniczo-Hutniczej, Zbigniew Pilch z SPC oraz prof. Dariusz Kozłowski. Kolejny dzień poświęcony był na wykłady oraz prace projektowe. Poszczególne grupy prowadzili Przemysław Bigaj, Marek Początko, i Anna Mielnik, a konsultacji udzielali Zbigniew Pilch (SPC), Krzysztof Kuniczuk (TBAiS) i Sławomir Stożek (Peri Polska).

8 września odbyły się prezentacje w terenie. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z technologią deskowań systemowych PERI w Jaworznie, zwiedzić aerotunel w Katowicach i węzeł betoniarski BOSTA BETON w Krakowie. Następnie zajęli się przygotowaniem projektów do realizacji (formy wykonywali przy pomocy wykwalifikowanych pracowników budowlanych, zbrojarzy i cieśli na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie. dzień czwarty poświęcono na zbrojenie wykonanych form oraz betonowanie tronów. 10 września studenci prezentowali zarówno prace plastyczne, modele, jak i betonowe rzeźby – trony. Od organizatorów warsztatów otrzymali dyplomy i podziękowania. Stworzone przez studentów trony zostaną ustawione przed Hotelem Gołębiewskim podczas tegorocznych Dni Betonu w Wiśle, które odbędą się w dniach 11-13 października 2021 roku.

Tagi:
Warsztaty studenckie Architektura Betonowa 2023 pod hasłem Tron króla Minosa Stowarzyszenie Producentów Cementu, Katedra Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Katedra Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zapraszają studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura Betonowa 2023. Zgłoszenia do 25 maja.
Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.