Architektura MuratorStudenciMEDS Silesia Revival dopiero za rok

MEDS Silesia Revival dopiero za rok

Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.

MEDS Silesia Revival 2020: rejestracja na warsztaty
MEDS Silesia Revival 2020

MEDS, czyli Meetings of Design Students, to międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca studentów z całego świata. W ramach przedsięwzięcia organizowane są m.in. warsztaty projektowe. Co roku odbywają się w innym kraju. Tegoroczna edycja po raz pierwszy miała obyć się w Polsce. Planowano, że w trakcie warsztatów MEDS Silesia Revival 2020 piętnaście zespołów zrealizuje swoje projekty w przestrzeniach publicznych śląskich miast, w tym Tychów, Katowic czy Dąbrowy Górniczej. Jednym z głównych wyzwań miało być sprowokowanie zmiany wizerunku regionu oraz przywrócenie do życia zapomnianych przestrzeni. Przez dwa tygodnie uczestnicy mieli pracować w grupach pod okiem doświadczonych tutorów, konstruując i montując swoje tymczasowe instalacje ze szczególną dbałością o środowisko naturalne.

MEDS Silesia Revival w 2021

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, zarówno w kraju, jak i zagranicą, organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok. Zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najważniejsze. Przed nami duże wyzwanie, najprawdopodobniej w przyszłym roku zostaną zorganizowane również warsztaty w Kosowie. O dalszych decyzjach, przede wszystkim co do nowego terminu, będziemy informować na bieżąco - czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do redakci. Miesięcznik „Architektura-murator” objął inicjatywę patronatem. Więcej informacji na stronie www.medsworkshop.com.

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.
Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.
Fresh Design IV - zgłoś udział w warsztatach i zaprojektuj rozwiązanie dla brzegów Odry we Wrocławiu! Między 13 a 23 maja we Wrocławiu odbędzie się IV edycja warsztatów projektowych Fresh Design. Pod okiem doświadczonych architektów, studenci opracują rozwiązania przestrzenne dla brzegów Odry we Wrocławiu. Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmowane są do 15 kwietnia 2016. [UWAGA Rekrutacja przedłużona do 24 kwietnia!]