Architektura MuratorStudenciTrwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany

Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany

Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ozaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.

Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany
Grafika promująca drugą edycję konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian; il. serwis prasowy

Trwa druga edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone. Partnerem tegorocznej odsłony jest Ambasada Królestwa Niderlandów.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów polskich uczelni, którzy w swoich pracach inżynierskich / licencjackich lub magisterskich poruszają szeroko pojętą problematykę zielonych dachów lub żyjących ścian. W konkursie są przewidziane nagrody pieniężne o łącznej puli 6300 zł. Laureaci będą też mieli prawo do bezpłatnego udziału w wydarzeniach organizowanych przez PSDZ (konferencje, szkolenia, krajowe wyjazdy studyjne) przez rok od daty wręczenia nagrody. Nadesłane prace będą oceniane w trzech kategoriach: najlepsza praca inżynierska; najlepsza praca magisterska projektowa i najlepsza praca magisterska problemowa / doświadczalna.

W drugiej edycji konkursu można zgłosić prace, które: zostały obronione w roku 2021 lub 2022; uzyskały co najmniej ocenę dobrą; dotyczą poniższych zagadnień:
• zielony dach,
dach z roślinami w uprawie ekstensywnej (potocznie: dach ekstensywny),
dach z roślinami w uprawie intensywnej (potocznie: dach intensywny),
dach z roślinami w uprawie półintensywnej (potocznie: dach półintensywny),
dach bioróżnorodny,
żyjąca ściana,
roślinna ściana,
zielona elewacja,
ogród wertykalny.

Zgłoszenia do 15 lutego poprzez formularz zna stronie: konferencje.psdz.pl.

Tagi:
Ogólnopolski konkurs Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej Koło Naukowe Architektury Współczesnej Politechniki Lubelskiej ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów i studentów „Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej”.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.