Young Talent Architecture Award 2018

i

Autor: Archiwum Architektury YTAA 2018, jedna z czterech równorzędnych nagród. The Bank of England, proj. Loed Stolte, Faculty of Architecture and the Built Environment, Delft University of Technology

Young Talent Architecture Award 2018 - najlepsze prace dyplomowe w Europie

2018-08-10 18:27

Fundacja im. Miesa van der Rohe już po raz drugi przyznała Young Talent Architecture Award (YTAA). Najlepsze prace dyplomowe można zobaczyć na wystawie towarzyszącej tegorocznemu Biennale Architektury w Wenecji.

YYTAward to konkurs przeznaczony dla absolwentów architektury, architektury krajobrazu oraz planowania przestrzennego, którzy ukończyli studia magisterskie w ciągu ostatnich dwóch lat na uczelniach europejskich. Wśród finalistów pierwszej edycji znaleźli się Polacy: Tomasz Broma z Politechniki Wrocławskiej oraz Iwo Borkowicz z Katolickiego Uniwersytetu Lowańskiego. W drugiej edycji konkursu swoje prace magisterskie nadesłało 451 osób z 118 uczelni z Europy oraz Chin i Korei Południowej, które zostały wybrane jako państwa gościnne. Spośród 12 finalistów wyłoniono czterech zwycięzców: Hendrika Brinkmanna z Berlin University of the Arts, Julio Gotor Valcárcel z Polytechnic University of Madrid, Matthew Gregorowski z London Metropolitan University oraz Loed Stolte z Delft University of Technology. Każdy z nich w odmienny sposób zmierzył się z trudnym tematem dziedzictwa architektury we współczesnym świecie. Podczas ceremonii rozdania nagród 20 września w Palazzo Mora Wenecji, będzie miała miejsce debata na temat wolnych przestrzeni, edukacji oraz dziedzictwa z udziałem zwycięzców jurorów i światowej sławy architektów. Już teraz odbywa się tam wystawa „Young Talent Architecture Award” YTAA 2018 będąca częścią Biennale Architektury w Wenecji, która trwać będzie do 25 listopada.