Ostatnia dekada to zdecydowane przyspieszenie procesów cyfryzacji oraz rozwój digitalizacji naszego otoczenia. Jeszcze 30 lat temu przedmioty z popularnej w latach 60. bajki „Jetsonowie” pozostawały w sferze wyobraźni. Dziś wpisują się w naszą codzienność. Każde biuro, każda firma ma inny charakter, każde pomieszczenie wymaga zastosowania odrębnych rozwiązań. Jak zatem sprostać wyzwaniom, idącym z duchem czasu?
Mobilność to podstawa!
Dzisiejsze biura można porównać z żywymi organizmami. Zmieniają się, rosną, reagują na bodźce z zewnątrz. Nieustannie zwiększają się też wymagania klientów. Konkurencja staje się bardziej agresywna, pracownicy przychodzą i odchodzą, a koszty działalności rosną. Istnieje zatem silna potrzeba elastyczności i mobilności, także w sposobie kształtowania przestrzeni biurowej. Meble powinny przyjąć charakter maksymalnie mobilny i elastyczny. Biurka, szafy, przegrody powinny być elementami ruchomymi, wyposażonymi w kółka, ułatwiające szybkie przemieszczenie i pozwalające na dowolną modyfikację. Mobilność umożliwia dowolne kształtowanie przestrzeni, ustawienia biurek, szaf w zależności od sytuacji i potrzeby, bez konieczności wypakowywania rzeczy.
Komunikacja w pracy a hałas – mobilne przegrody akustyczne
Każdy, kto kiedykolwiek pracował w biurze, zwłaszcza typu open space, z pewnością zna problem związany z szumem drukarek czy nieustającym gwarem rozmów. Wielu nie zdaje sobie sprawy z negatywnych skutków oddziaływania hałasu i jego wpływu na efektywność pracy. Zatem nasuwa się pytanie, jak pogodzić ideę open space, która zakłada przecież lepszą komunikacja miedzy pracownikami, z dbałością o ciszę i skupienie? Biorąc pod uwagę różną dynamikę osób pracujących w zespołach, idealnym rozwiązaniem zapewniającym komfort różnym grupom są mobilne przegrody akustyczne. Elektrycznie czy manualnie podnoszone, opuszczane przegrody dają możliwość pracy w skupieniu w zależności od potrzeb.
Smart meble – pełna personalizacja miejsca pracy
Obecnie na rynku są dostępne w sprzedaży biurka z czujnikami regulacji wysokości, umożliwiające zmianę pozycji z siedzącej na stojąca. Dodatkowo w blat biurka może być wbudowana ładowarka indukcyjna, porty USB (do smartfonów, laptopów) oraz podgrzewacz do kawy. Istotnym elementem jest regulacja wysokości przegród, które w razie potrzeby wyciszenia podnoszą się, a w przypadku kooperacji – obniżają. Smart biurko wyposażono ponadto w odpowiednie schowki i wycięcia ułatwiające uporządkowanie kabli. Dodatkowo w blat wbudowany jest elektroniczny wyświetlacz, czujniki temperatury czy obecności pracownika w pracy.
Autonomiczne stanowiska pracy
Biurka, które można dowolnie przemieszczać, a jednocześnie zapewniające dostęp do energii elektrycznej dla wszystkich urządzeń znajdujących się na blacie – brzmi jak pieśń przyszłości. Jednak przy obecnie dostępnych technologiach można to wszystko zrealizować bez użycia jakichkolwiek kabli wystających ze ścian czy z podłogi.
Selekcja, systematyka, sprzątanie, standaryzacja i samodyscyplina, czyli jak funkcjonować w biurze
Nawet najlepiej wyposażone biuro nie będzie dobrze funkcjonowało, jeżeli nie zostaną zachowane wyżej wymienione zasady. W celu lepszej organizacji pracy, każdy przyrząd musi mieć swoje miejsce. Badania dowodzą, że im mniej przedmiotów posiadamy, tym łatwiej jest je znaleźć i skupić się na pracy. Przeanalizujmy jeszcze pokrótce, co oznacza powyższa metodologia pracy. Selekcja to przejrzenie wszystkich elementów znajdujących się na biurku i usunięcie zbędnych przedmiotów. Systematyka: „jest miejsce na wszystko i wszystko jest na swoim miejscu”. Sprzątanie – właściwe utrzymanie sprzętu i gotowość do pracy. Standaryzacja – opracowanie wskazówek, ułatwiających utrzymanie obszaru we właściwym porządku. Samodyscyplina – obejmuje szkolenia i komunikację, których celem jest zapewnienie przestrzegania powyższych standardów.
O meblach wiemy wszystko!
MebWay działa nieprzerwanie na rynku już od ponad 20 lat. Zajmuje się zarówno dystrybucją mebli kontraktowych, jak i ich produkcją. Obecnie w ofercie firmy znajduję się ponad 15 systemów biurowych. Większość mebli pochodzi bezpośrednio od producenta, dlatego wyróżnia je między innymi atrakcyjna ceną.
System Jawor
Niebanalny, nowoczesny design, funkcjonalność i modułowość to cechy charakterystyczne dla tego systemu. Ciekawa forma, oparta na prostej konstrukcji doskonale wpisuje się w nurt spersonalizowanych i oryginalnie urządzonych przestrzeni do pracy biurowej. Dowolność zestawiania różnorodnych kolorów daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.
System Retro
Rozbudowując ofertę mebli z elementami giętymi, MebWay wprowadził system, który w swej formie podąża za aktualnymi trendami w meblarstwie i nawiązuje do form z lat 50. i 60. XX wieku przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnej linii kolorystycznej i detali. Zróżnicowane moduły: szafy, komody, biurka pozwolą w pełni wyposażyć biuro, gabinet oraz pokój młodzieżowy. Biurka narożne dedykowane są szczególnie przestrzeniom typu open space.
System Arco
System mebli Arco został zaprojektowany z myślą o biurach typu open space. Charakteryzuje go przede wszystkim modułowość oraz funkcjonalność. Zapewnia duże możliwości aranżacji przestrzeni w przemyślany i ergonomiczny sposób. W systemie zawarto biurka o oryginalnych kształtach, a regały można dowolnie zestawiać, dzięki pełnej kompatybilności systemu oraz bogatej ofercie. Meble Arco zapewnią łatwą organizację przestrzeni oraz komfort pracy.
Więcej produktów z bogatej oferty firmy MebWay na stronie www.mebway.pl.