Budma 2011

Zapraszamy do udziału w dwudziestej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbędą się w Poznaniu w dniach 11-14 stycznia 2011

fotka z /zdjecia/budma_2011_01.jpg

DZIEŃ ARCHITEKTURY
12 stycznia 2011 godz. 11.00-18.00
paw. 3 sala zielona

PROGRAM

DZIEŃ URBANISTYKI
13 stycznia 2011 godz. 11.00
Konferencja: Przestrzeń publiczna – od pomysłu do realizacji

PROGRAM

Jak zbudować dom, którego ogrzanie nie będzie kosztować majątku? Albo inteligentny budynek, który sam przysłoni wieczorem rolety, zapali intymne oświetlenie w salonie, włączy nastrojową muzykę? Albo chatę z drewna, która codziennie zachwycać nas będzie czarującym klimatem sosnowego boru? Odpowiedzi na te pytania dostarczą zbliżające się Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma, których temat przewodni brzmi: „Zrównoważone budownictwo – inwestycja w przyszłość”.

Styczniowe targi budowlane, którym patronują ministrowie infrastruktury i gospodarki, będą miały wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Specjaliści z branży już po raz dwudziesty spotkają się w Poznaniu, by w dniach 11-14 stycznia 2011 roku uczestniczyć w największych targach budowlanych w naszej części Europy. Na zwiedzających czekać będą ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, specjalistyczne konferencje, a także – co przecież najważniejsze – blisko półtora tysiąca firm prezentujących na stoiskach swoją najnowszą ofertę dla budownictwa. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu około 60 000 profesjonalistów z Polski i zagranicy. Do udziału w jubileuszowej edycji zgłosiło się wiele firm, które do tej pory nie prezentowały swojej oferty na Budmie. Tradycyjnie liczna będzie też reprezentacja liderów rynku. Wzrosty dotyczą niemal wszystkich branż związanych z tematyką targów.

Na targach Budma 2011 zmianie ulegnie układ oraz poszerzony zostanie zakres ekspozycji. Tematyka targów obejmować będzie wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej i dotyczyć będzie m.in. takich zagadnień, jak: projektowanie, prace gruntowe, sprzęt budowlany na placu budowy, elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarka otworowa, drzwi, dachy, chemia budowlana, ceramika łazienkowa, systemy wykończeniowe, systemy zarządzania budynkiem. Te ostatnie prezentowane będą m.in. na znanej z poprzednich edycji ekspozycji „BudShow”. W jej ramach w jednym z pawilonów powstanie dom inteligentny, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie wspieranego komputerowo sterowania elektronicznego.

Zaplanowane w ramach targów ekspozycje specjalne będą blisko związane z tematem przewodnim wydarzenia. O technologiach energooszczędnych w jeszcze szerszym zakresie niż w roku 2010 mowa będzie podczas Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego i towarzyszącej mu ekspozycji specjalnej. Ponadto, po raz pierwszy na targach Budma tak kompleksowo przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania do ogrzewania domów energii ze źródeł odnawialnych. Ze zrównoważonym budownictwem związana jest też unikatowa na skalę europejską ekspozycja specjalna „Wioska Domów Drewnianych”.

Targom Budma 2011 towarzyszyć będzie kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się debata na temat zrównoważonego budownictwa w Unii Europejskiej oraz Dni Inżyniera Budownictwa. Niewątpliwym hitem bogatego bloku wydarzeń dla architektów będzie Dzień Architektury, podczas którego wystąpi gość specjalny – utytułowany fiński projektant Rainer Mahlamäki. Podobnie jak w roku ubiegłym, w trakcie Budmy odbędzie się Dzień Urbanistyki oraz Kongres Dekarzy Polskich. W programie wydarzeń pojawiło się też wiele nowych, przyszłościowych wątków: budowanie bez barier, budownictwo po powodzi czy szanse dla sektora budowlanego związane z rozwojem energetyki jądrowej. Przygotowano także wiele prezentacji, warsztatów i pokazów w przestrzeniach specjalnych, np.: „Archispace” wraz z „Akademią efektywnego projektowania”, pokazy sztuki dekarskiej, „Nowoczesny Warsztat Ciesielski”, warsztaty dla parkieciarzy, pokazy układania kostki brukowej, ekspozycję „Budynek bez barier”, „Salon Parkietów”, ekspozycje ceramiki budowlanej oraz kamienia w budownictwie.

Podczas Dnia Architektury nastąpi ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego pt. „Architektura inżynierii”.


Informacje: www.budma.pl

fotka z /zdjecia/budma_2011_art.jpg