Architektura MuratorTechnikaWarsztatZielone dachy we współczesnej architekturze

Zielone dachy we współczesnej architekturze

Zielone dachy to rozwiązanie coraz częściej spotykane we współczesnej architekturze. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury 25% powierzchni działki, na których wznoszone są obiekty opieki zdrowotnej i edukacji. należy urządzić jako powierzchnię biologicznie czynną. W przypadku niewielkich, ale intensywnie zabudowanych działek istotne staje się maksymalne wykorzystanie powierzchni obiektów. Rozwiązaniem może prosty w montażu, bezobsługowy i niewymagający koszenia system zielonych dachów dostarczanych przez Icopal.

Systemy zielonych dachów Icopal
Zakład produkcyjny Ford River Rouge Complex – Dearborn, Michigan, USA
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynków Bezpieczeństwo pożarowe budynków jest drugim w kolejności wymaganiem stawianym budynkom, zaraz po nośności i stateczności. Nie dziwi więc, że przepisy dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego ulegają zmianom, a oczekiwania wobec elementów budowlanych są wyższe.
Edytory rozwiązań technicznych ICOPAL Opracowane przez zespół doradców technicznych edytory rozwiązań ICOPAL to narzędzie ułatwiające pracę projektanom, wykonawcom i inwestorom. Poniżej krótki przewodnik po edytorach rozwiązań dla dachów zielonych, dachów płaskich, dachów zawilgoconych przeznaczonych do remontu oraz zabezpieczeń hydroizolacyjnych dla części podziemnych budynków.
Nowoczesne pokrycia dachowe Icopal Quadro Podstawową cechą pokrycia dachowego powinna być funkcjonalność - ochrona domu przed trudnymi warunkami pogodowymi, łatwość montażu oraz możliwość ułożenia na dowolnym typie dachu. Dachówka Icopal Quadro spełnia wszystkie te wymogi, a ponadto cechuje się nowoczesną i uniwersalną formą.
Zagrożenia izolacji części podziemnych obiektów budowlanych. System Bezpieczny Fundament ICOPAL Głównym zagrożeniem dla podziemnych części budynków jest woda gruntowa. To ona potrafi znaleźć najmniejszą szczelinę i przedostać się do wnętrza piwnic, zawilgocić ściany fundamentowe, doprowadzić do powstania grzybów i pleśni wewnątrz budynku. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że o prawidłowym zaizolowaniu budynku powinien pomyśleć projektant już na etapie założeń projektowych.
Membrany syntetyczne. Jednowarstwowe hydroizolacje PVC System pokryć dachowych Monarplan PVC jest niedrogim, elastycznym i całkowicie wodoszczelnym rozwiązaniem do pokrycia dachów płaskich lub skośnych. Uniwersalna i stosunkowo lekka membrana dachowa zapewnia architektom swobodę przy projektowaniu konstrukcji dachu.