Architektura MuratorWydarzenia30 maja 2014 rusza festiwal designu Poznań Design Days

30 maja 2014 rusza festiwal designu Poznań Design Days

Poznań Design Days odbędzie się w dniach 30 maja - 8 czerwca w stolicy Wielkopolski. Spotkania z architektami, projekcje filmowe, dyskusje i wystawy to tylko niektóre punkty festiwalowego programu. Obok takich imprez jak Gdynia Design Days, Łódź Design Festival i Wroclove Design to kolejne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone projektowaniu

Już 30 maja, w Poznaniu, rozpocznie się cykl wydarzeń w całości poświęcony tematyce designu. Obok Gdynia Design Days, Łódź Design Festiwal, Wroclove Design to kolejny festiwal w Poslce, którego tematyka koncentruje się wokół projektowania.

W ciągu 10 dni trwania Poznań Design Days na terenie całego miasta odbędzie się szereg wystaw, prezentacji, spotkań, warsztatów i wiele innych wydarzeń, z których znaczna część jest współorganizowana przez instytucje kultury i sztuki. Tematem przewodnim Poznań Design Days jest komunikacja. Za hasłem tym kryje się idea integracji i rozwoju współpracy środowisk artystycznych i projektanckich działających w stolicy Wielkopolski. Ze względu na różnorodność wydarzeń, Poznań Design Days ma szansę zainteresować każdego. Planowane są warsztaty zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, pokazy filmów i gra miejska.

Warto też wybrać się na jedną z imprez towarzyszących festiwalowi, na "Tydzień z Architekturą”. W programie znalazły się m.in. oprowadzanie po Bramie Poznania ICHOT połączone z wykładem architektów z pracowni Ad Artis, oprowadzanie po poznańskim Okrąglaku, plenerowa projekcja filmu "Rem Koolhaas. A kind of Architect" czy wykład pracowni architektonicznej JEMS Architekci.

Szczegółowy program zarówno tej imprezy jak i całego festiwalu designu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej http://poznandesigndays.pl/

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundacja Klaster Poznań. Wśród Partnerów festiwalu designu znaleźli się: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Galeria Miejska Arsenał, Centrum Kultury Zamek, Stacja Poznań Główny, Arena Design, Art Stations Foundation, Stary Browar, Wroclove Design Festival, Wawa Design Festiwal, Konsorcjum Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Artystycznego. Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania.

Inauguracja poznańskiego festiwalu designu odbędzie się 30 maja, o godzinie 18.00, w Galerii Miejskiej Arsenał.

Nowe Oczekiwania. Poznań Design Days W dniach 8-17 maja odbędzie się kolejna edycja Poznań Design Days. Pod hasłem przewodnim "Nowe Oczekiwania" odbędzie się szereg wystaw, spotkań i dyskusji dotyczących społecznego wymiaru projektowania.