Archikosmos w Toruniu

i

Autor: Archiwum Architektury

Archikosmos w Toruniu

2019-02-05 14:37

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na projekcję filmu „Archikosmos” i wykład Ryszarda Nakoniecznego o „kosmicznej” architekturze Śląska.

„Archikosmos” to film dokumentalny dwóch dziennikarzy Marcina Zasady i Marcina Nowaka, którzy postanowili sprawdzić, czy nowatorskie dzieła architektury lat PRL na Śląsku powstawały w wyniku inspiracji erą kosmiczną i okresem „wyścigu do gwiazd”. Autorzy odbyli podróż śladem zrealizowanych i niezrealizowanych projektów, rozmawiając m.in. z Jerzym Gottfriedem, Aleksandrem Frantą, Jurandem Jareckim, Lechem Motyką, Patrykiem Tomiczkiem, Robertem Koniecznym i Mirosławem Hermaszewskim. Jednym z bohaterów filmu jest także dr Ryszard Nakonieczny, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, który po projekcji filmu w Toruniu wygłosi wykład, uzupełniając główne wątki podejmowane w dokumencie. Wstęp wolny.

Pokaz filmu „Archikosmos”Kiedy: 19.02.2019 (wtorek), godz. 18.00Gdzie: Galeria Sztuki Wozownia (wejście od ul. Ducha Św. 6)

Archikosmos w Toruniu

i

Autor: Archiwum Architektury

„Archikosmos” (33 min.)Scenariusz: Marcin ZasadaZdjęcia, montaż: Marcin NowakMuzyka: Krzysztof WołoszynDźwięk: Karol MankiewiczKorekcja kolorystyczna, oprawa: Marcin StaszewskiNarrator: Jarosław JuszkiewiczUjęcia dronowe: Tomasz Kiełkowski, 33h.plProducent wykonawczy: Anna Nowak, gdziewyjechac.plTłumaczenia: Halina Nadajczyk-Zasada