Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura bez granic – spotkanie z Hannesem Schmidem

Architektura bez granic – spotkanie z Hannesem Schmidem

Architekci Bez Granic OW SARP zapraszają na pierwsze spotkanie z nowego cyklu poświęconego architekturze humanitarnej na świecie. Już 1 października wykład wygłosi Hannes Schmid zaangażowany w działania charytatywne w slumsach Kambodży.  

Architektura bez granic – spotkanie z Hannesem Schmidem

Hannes Schmid należy do najważniejszych szwajcarskich fotografów, ale od lat angażuje się też w akcje humanitarne w Kambodży, jednym z najbiedniejszych krajów świata. W uznaniu za swoje oddanie w niesieniu pomocy został wyróżniony honorowym doktoratem Uniwersytetu w Zurychu. W swoim wystąpieniu przybliży m.in. warunki, w jakich zmuszone są żyć dzieci i ich rodziny w slumsach Phnom Penh, obrazując to zdjęciami ze swojego cyklu „Concerned Photography”. Opowie też o autorskim projekcie Smiling Gecko, polegającym na budowie samowystarczalnych, autonomicznych wiosek, kopaniu studni, szkoleniu rodziców i przysposabianiu ich do zawodu.

Koło Architekci Bez Granic zostało powołane przy warszawskim oddziale SARP w 2018 roku. Celem jego założycieli jest wykorzystanie architektury do pomocy wykluczonym i najuboższym mieszkańcom świata. Grupa chce projektować lokalnie, starając się przeciwdziałać między innymi nierównościom społecznym w krajach Południa. W tym celu stworzyła oficjalne partnerstwo z międzynarodową organizacją Architecture Sans Frontières International (ASF) z siedzibą w Barcelonie. ASF to niezależna organizacja non-profit z filiami na całym świecie.

Wykład Smiling Gecko
Kiedy: 1 października, godz. 18.00-19.30
Gdzie: Warszawa, pawilon wystawowy SARP, ul. Foksal

Architektura bez granic – inspiracje Projektanci z biura Moomoo Architects przedstawią autorską wizję przestrzeni, w prelekcji zatytułowanej „Poza Architekturą”