Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura Chin. Studio Neri&Hu z wizytą w Polsce

Architektura Chin. Studio Neri&Hu z wizytą w Polsce

We październiku 2017 roku chińscy architekci z pracowni Neri-&-Hu odwiedzą Polskę. W ramach wykładu podczas targów Warsaw Home opowiedzą o swojej interdyscyplinarnej praktyce projektowej.

Architektura Chin. Studio Neri&Hu z wizytą w Polsce
Rossana Hu i Lyndon Neri, fot. materiały prasowe

Pracownia Neri & Hu została założona w 2004 roku w Szanghaju przez Lyndona Neriego i Rossanę Hu. Jak deklarują architekci, miejsce na swoją działalność wybrali nieprzypadkowo. Kulturowe, miejskie i historyczne konteksty służą za punkt wyjścia dla architektonicznych eksploracji, które poprzedzają każdy projekt. Przed założeniem własnego biura Lyndon Neri studiował architekturę na Harvardzie i Uniwersytecie Berkeley. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach Michaele Graves'a w Princeton oraz w różnych pracowniach architektonicznych w Nowym Jorku. Rossana Hu również kształciła się na uniwersytetach w Princeton i w Berkley, aby później projektować w pracowniach Michaela Graves'a, TAC, Skidmore, Owings and Merril oraz Ralpha Lernera. Obok pracy projektowej, oboje udzielają się jako wykładowcy i nauczyciele akademiccy.

Stawiając czoła wyzwaniom współczesności biuro przekracza tradycyjną architekturę włączając do swojej pracy inne dyscypliny. Do najbardziej znanych realizacji studia należą Kaplica Shouzou, rewitalizacja teatru z lat 30. w Szanghaju, rewitalizacja budynków dawnej policji kolonialnej na potrzeby centrum dizajnu Design Republic Design Commune oraz liczne koncepcje architektury wnętrz butików. Neri-&-Hu projektowali także dla takich firm jak Agape, Artemide, Kvadrat, Meritalia, Moooi, Nanimarquina, Poltrona Frau, Porro, Viabizzuno i innych.

Lyndon Neri i Rossana Hu są laureatami wielu konkursów z dziedziny architektury i designu - otrzymali tytuł EDIDA Designers of The Year 2017, Maison&Objet Asia Designers of The Year 2015, a także Wallpaper* Designers of The Year 2014. W 2014 roku zostali laureatami World Architectural Festival. W 2011 roku Pracownia otrzymała tytuł INSIDE Festival Overall Winner, a w 2010 zdobyła nagrodę The Architectural Review Emerging Architecture Award (Wielka Brytania). W Polsce wygłoszą wykład w ramach targów Warsaw Home 2017, w którym odniosą się do tematu wiodącego tegorocznej edycji, który brzmi „Odwagi”.

Druga edycja targów odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 6-8 października 2017 roku. Obok zagranicznych projektantów, w wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele polskiego wzornictwa, m.in. Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski, Piotr Kuchciński czy historyk designu Krystyna Łuczak-Surówka. Udział w targach zapowiedziało ponad 600 marek, które zaprezentują swoje produkty na ponad 65 tys. m2. W godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie specjalny autobus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych prosto pod hale wystawiennicze.

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.