Architektura MuratorWydarzeniaArtinfo DIZAJN 2009

Artinfo DIZAJN 2009

Wystawa wpisuje się w cykl poświęcony polskiemu wzornictwu. Ideę prezentacji twórców i ich prac trafnie oddaje podtytuł ekspozycji "Człowiek i Projekt".

18 maja 2009 WARSZAWA
Miejsce: Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14

Galeria Artinfo.pl jest miejscem prezentowania sztuki i jej twórców. W 2007 roku "Dizajn - Polskie Drogi" była pierwszą odsłoną promującą wzornictwo z Polski. W najnowszym projekcie Artinfo DIZAJN można zobaczyć przedmioty codziennego użytku, przede wszystkim meble, dywany czy oświetlenie. Artyści w swobodny sposób zestawiają tradycję z innowacją, przepych z czystością formy. Wystawa odbywa się w ramach Polskiego Festiwalu Reklamy KTR 2009.

Patronat medialny: "ARCHITEKTURA-murator"

Informacje: http://www.galeria.artinfo.pl


Czesława Frejlich, Dominik Lisik, Zaprojektowane. Polski dizajn 2000-2013 Być może o rodzimym wzornictwie nie było dotąd głośno właśnie dlatego, że brakowało takich książek? Subiektywny wybór autorów albumu pokazuje, że w polskim dizajnie – zarówno jeśli rozważamy go jako dziedzinę sztuki, jak i gospodarki – drzemie coraz większy potencjał – recenzja Mirosława Nizia.
Made in Poland. Cudze chwalicie, własnego nie znacie. Wystawa w Gdyni W Centrum Informacji Miejskiej w Gdyni do końca lipca oglądać można przykłady polskiego wzornictwa przemysłowego – funkcjonalne i piękne przedmioty, które cieszą się zainteresowaniem zagranicznych nabywców
Electrolux design lab 2012. Konkurs na projekt sprzętu AGD Projektowanie dla zmysłów to hasło ogłoszonego przez Electrolux konkursu na projekt urządzenia gospodarstwa domowego. Do udziału w dziesiątej już edycji konkursu zaproszeni są studenci i tegoroczni absolwenci wydziałów wzornictwa przemysłowego.
The Spirit Of Poland - wystawa polskiego dizajnu w Londynie Wybrane projekty marek Puff-Buff Design, Kafti Design, Emandes i Studio Beton o dużym potencjale rynkowym, cechuje doskonałość formy, nowoczesne technologie oraz niekonwencjonalne rozwiązania.
W laboratorium mebla Wśród wielu wystaw towarzyszących tegorocznej edycji Arena DESIGN, uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13, pod przewodnictwem Tomka Rygalika.
D.O.M.E.K. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata, między innymi dom firankę Shigeru Bana, dom windę Rema Koolhaasa czy dom bąblowiec Anttiego Lovaga.