Wystawa wpisuje się w cykl poświęcony polskiemu wzornictwu. Ideę prezentacji twórców i ich prac trafnie oddaje podtytuł ekspozycji "Człowiek i Projekt".
18 maja 2009 WARSZAWA Miejsce: Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
Galeria Artinfo.pl jest miejscem prezentowania sztuki i jej twórców. W 2007 roku "Dizajn - Polskie Drogi" była pierwszą odsłoną promującą wzornictwo z Polski. W najnowszym projekcie Artinfo DIZAJN można zobaczyć przedmioty codziennego użytku, przede wszystkim meble, dywany czy oświetlenie. Artyści w swobodny sposób zestawiają tradycję z innowacją, przepych z czystością formy. Wystawa odbywa się w ramach Polskiego Festiwalu Reklamy KTR 2009.
Być może o rodzimym wzornictwie nie było dotąd głośno właśnie dlatego, że brakowało takich książek? Subiektywny wybór autorów albumu pokazuje, że w polskim dizajnie – zarówno jeśli rozważamy go jako dziedzinę sztuki, jak i gospodarki – drzemie coraz większy potencjał – recenzja Mirosława Nizia.
W Centrum Informacji Miejskiej w Gdyni do końca lipca oglądać można przykłady polskiego wzornictwa przemysłowego – funkcjonalne i piękne przedmioty, które cieszą się zainteresowaniem zagranicznych nabywców
Projektowanie dla zmysłów to hasło ogłoszonego przez Electrolux konkursu na projekt urządzenia gospodarstwa domowego. Do udziału w dziesiątej już edycji konkursu zaproszeni są studenci i tegoroczni absolwenci wydziałów wzornictwa przemysłowego.
Wybrane projekty marek Puff-Buff Design, Kafti Design, Emandes i Studio Beton o dużym potencjale rynkowym, cechuje doskonałość formy, nowoczesne technologie oraz niekonwencjonalne rozwiązania.
Wśród wielu wystaw towarzyszących tegorocznej edycji Arena DESIGN, uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13, pod przewodnictwem Tomka Rygalika.
Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata, między innymi dom firankę Shigeru Bana, dom windę Rema Koolhaasa czy dom bąblowiec Anttiego Lovaga.