Architektura MuratorWydarzeniaAukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

Wrocławski architekt Tomasz Głowacki zmaga się z chorobą nowotworową. Leczenie, któremu  się poddaje nie jest niestety w całości refundowane, dlatego środowisko organizuje dla niego aukcję  charytatywną.

Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

Tomasz Głowacki prowadzi we Wrocławiu cenioną pracownię PAG, która znana jest przede wszystkim z realizacji nietypowych domów jednorodzinnych, jak Złamana Stodoła (2006), Dom+ (2005) czy Dom z Zacięciem (2018), ale na koncie ma także znaczące dla Wrocławia obiekty użyteczności publicznej, by wymienić tylko nowy budynek ASP (2007) i centrum handlowe Swoja Olimpia (2019). Tomasz Głowacki jest też nauczycielem akademickim i krytykiem architektury, stałym współpracownikiem miesięcznika „Architektura-murator”.

Od wiosny tego roku walczy z chorobą nowotworową. Dzięki dotychczasowym zbiórkom architektowi udało się sfinansować specjalistyczne leczenie, które pozwala mu z nadzieją patrzeć w przyszłość. Środki wciąż są jednak niewystarczające, wrocławskie środowisko organizuje więc aukcję charytatywną na ten cel. Leczenie, któremu Tomek się poddaje nie jest niestety w całości refundowane. Dlatego chcemy pomóc tak jak tylko możemy i potrafimy – włączając się całym sercem w charytatywną aukcję, na którą zapraszamy do Muzeum Architektury już 2 grudnia – piszą inicjatorzy, wśród których znaleźli się  koledzy i koleżanki z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, studentki i studenci oraz wrocławski oddział SARP i Muzeum Architektury.  

Podczas aukcji można będzie wylicytować obiekty sztuki i dizajnu: obrazy i fotografie, unikatową ceramikę, książki z autografami i wiele innych. Nie przewidujemy obrotu gotówkowego w zamian za piękne przedmioty prosimy o elektroniczne wpłaty na konto podczas wydarzenia – informują organizatorzy. I zachęcają do przekazywania na aukcję własnych prac. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do organizatorów aukcji: Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

„Aukcja dla Tomka” odbędzie się w trybie stacjonarnym 2 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5. Ewentualne wsparcie można także przekazać bezpośrednio na konto Komisji Pomocy Koleżeńskiej SARP Wrocław: BNP PARIBAS 23 1750 0012 0000 0000 2673 8903 z dopiskiem „Dla Tomka".

Tagi:
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz piąty! 29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty „Architecture Snob” włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla WOŚP”. W poprzednich latach udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych!
Lev Stern: między Wrocławiem i Jerozolimą We Wrocławiu można już oglądać wystawę „Lev Stern. Architektura czasu”. Ekspozycja, zestawiając ze sobą dzieła architekta  z różnych obszarów sztuki, pozwala prześledzić dynamikę zmian, jakim ulega twórczość artysty. Jednocześnie ma otworzyć przed widzem ścieżki prowadzące do odpowiedzi na pytania o wzajemne zależności między architekturą, malarstwem i rzeźbą, Wrocławiem i Jerozolimą, osobistym doświadczeniem i wielką historią.
Shitty Architecture Men List Uwaga! To prawdopodobnie pierwszy tekst po polsku o Shitty Architecture Men List! Na początku przedstawimy tło historyczne, a potem wytłumaczymy, o co chodzi w „gównianej liście”. Inicjatorki Balu architektek tym razem o nadużyciach w branży architektonicznej.
Obrońmy uprawnienia architektoniczne! Architekci przeciw zmianom Prawa Budowlanego Rząd planuje nowelizację Prawa Budowlanego. Jeśli zmiany wejdą w życie w proponowanej obecnie formie, absolwenci techników budowlanych i inżynierowie budownictwa będą mogli projektować wszystkie rodzaje budynków o kubaturze do 1000 m³.
Dark Arkitekter otwiera biuro w Polsce. To pierwszy zagraniczny oddział tej renomowanej norweskiej pracowni Norweska pracownia Dark Arkitekter otworzyła swoje pierwsze studio za granicą. Sebastian Grzesiak, nowo powołany CEO oddziału w Gdańsku, cieszy się na możliwość popularyzowania skandynawskiej architektury na nowym rynku.
Bogdan Kulczyński z Honorową Nagrodą SARP 2022 Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został warszawski architekt Bogdan Kulczyński. Kapituła doceniła projektanta m.in. za konsekwentne traktowania architektury jako sztuki.