Architektura MuratorWydarzeniaAukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

Wrocławski architekt Tomasz Głowacki zmaga się z chorobą nowotworową. Leczenie, któremu  się poddaje nie jest niestety w całości refundowane, dlatego środowisko organizuje dla niego aukcję  charytatywną.

Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

Tomasz Głowacki prowadzi we Wrocławiu cenioną pracownię PAG, która znana jest przede wszystkim z realizacji nietypowych domów jednorodzinnych, jak Złamana Stodoła (2006), Dom+ (2005) czy Dom z Zacięciem (2018), ale na koncie ma także znaczące dla Wrocławia obiekty użyteczności publicznej, by wymienić tylko nowy budynek ASP (2007) i centrum handlowe Swoja Olimpia (2019). Tomasz Głowacki jest też nauczycielem akademickim i krytykiem architektury, stałym współpracownikiem miesięcznika „Architektura-murator”.

Od wiosny tego roku walczy z chorobą nowotworową. Dzięki dotychczasowym zbiórkom architektowi udało się sfinansować specjalistyczne leczenie, które pozwala mu z nadzieją patrzeć w przyszłość. Środki wciąż są jednak niewystarczające, wrocławskie środowisko organizuje więc aukcję charytatywną na ten cel. Leczenie, któremu Tomek się poddaje nie jest niestety w całości refundowane. Dlatego chcemy pomóc tak jak tylko możemy i potrafimy – włączając się całym sercem w charytatywną aukcję, na którą zapraszamy do Muzeum Architektury już 2 grudnia – piszą inicjatorzy, wśród których znaleźli się  koledzy i koleżanki z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, studentki i studenci oraz wrocławski oddział SARP i Muzeum Architektury.  

Podczas aukcji można będzie wylicytować obiekty sztuki i dizajnu: obrazy i fotografie, unikatową ceramikę, książki z autografami i wiele innych. Nie przewidujemy obrotu gotówkowego w zamian za piękne przedmioty prosimy o elektroniczne wpłaty na konto podczas wydarzenia – informują organizatorzy. I zachęcają do przekazywania na aukcję własnych prac. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do organizatorów aukcji: Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

„Aukcja dla Tomka” odbędzie się w trybie stacjonarnym 2 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5. Ewentualne wsparcie można także przekazać bezpośrednio na konto Komisji Pomocy Koleżeńskiej SARP Wrocław: BNP PARIBAS 23 1750 0012 0000 0000 2673 8903 z dopiskiem „Dla Tomka".

Tagi:
Obrazki Dariusza Kozłowskiego Krakowski oddział StowarzyszeniaArchitektów Polskich zaprasza na wystawę rysunków profesora Dariusza Kozłowskiego. Ekspozycję pt. „Obrazki” można oglądać do 26 maja.
Podsumowanie akcji Architekci grają dla WOŚP Zakończyła się organizowana przez „Architecture Snob” piąta edycja akcji Architekci grają dla WOŚP. W 2023 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 72 tysiące złotych!
W wieku 98 lat zmarł Witold Cęckiewicz Nie żyje nestor krakowskiej architektury Witold Cęckiewicz, laureat Honorowej Nagrody SARP, autor m.in. ambasady polskiej w New Delhi, hotelu Cracovia czy pomników na Polach Grunwaldu i w obozie Płaszów.
Nie żyje Krzysztof Chwalibóg W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Chwalibóg, architekt, inicjator powołania Polskiej Rady Architektury, a następnie jej przewodniczący, współdyrektor programu pracy UIA Architektura dla wszystkich, autor i współautor wielu publikacji, a także projektu Polskiej Polityki Architektonicznej.
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.