Architektura MuratorWydarzenia Brutal i jego portrecista. SARP o. Katowice zaprasza na spotkanie z Michałem Łuczakiem

Brutal i jego portrecista. SARP o. Katowice zaprasza na spotkanie z Michałem Łuczakiem

16 października w Galerii Architektury SARP swoje prace zaprezentuje Michał Łuczak, autor fotograficznej książki Brutal, pokazującej ostatnie miesiące istnienia dworca kolejowego w Katowicach

SARP Zaprasza na kolejne spotkanie autorskie; tym razem w Galerii Architektury gościć będzie autor cyklu zdjęć, pokazujacych ostatnie miesiące katowickiego dworca. Czołowy przykład architektury brutalistycznej w Polsce zburzony został w 2011 roku.

Michał Łuczak - dokumentalista koncentrujący się na intymnych, często pozornych, bliskich historiach. Jego obrazy pojawiają się na marginesie spotkań osobistych. Pracuje w Warszawie, mieszka w Katowicach, często sięga do swoich śląskich korzeni. W 2010 wraz z Anką Sielską i Krzysztofem Szewczykiem założył Fundację Kultura Obrazu, której celem jest prezentacja fotografii dokumentalnej na Śląsku. Tego samego roku stał się członkiem Sputnik Photos. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie oraz iberystyki na Uniwersytecie Śląskim.


Spotkania autorskie: "Brutal" Michał  Łuczak
16.10.2012,  wtorek, godz. 18:30
miejsce: Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
więcej informacji: http://michal-luczak.com/
http://www.sarp.katowice.pl

Stanowisko SARP w sprawie wyboru projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zajął stanowisko w sprawie wyboru generalnego projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego w trybie tzw. dialogu konkurencyjnego. Tak można zlecić budowę elektrowni albo system integracji baz danych. Najlepszym trybem poszukiwania najlepszego rozwiązania lotniska jest otwarty konkurs architektoniczny – piszą architekci.
Śniadanie na Foksal: nowy cykl spotkań w OW SARP Warszawski SARP zaprasza na nowy cykl dyskusji o architekturze. Tym razem w nieformalnej, piknikowej atmosferze w ogrodzie Pałacu Zamoyskich. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Kamil Wyszkowski z UN Global Compact Network Poland, a redakcja „Architektury-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Dyplom Roku SARP 2020 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
#ArchitekciDlaKlimatu. Inicjatywa Koła Architektury Zrównoważonej SARP Trwa globalny tydzień protestów dla klimatu. Polscy architekci dołączają do akcji, proponując deklarację budownictwa proekologicznego.
Młodzi na SARP U40 Ogólnopolskie Spotkania Młodych Architektów SARP U40 to inicjatywa podjęta w 2018 roku przez szczeciński oddział stowarzyszenia. W dniach 17-18 maja w Lublinie pod hasłem Przemiany odbyła się druga edycja wydarzenia. Relacjonuje Katarzyna Gucałło.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.