Czwarte Regaty Architektów w Mikołajkach – zobacz fotorelację!

i

Autor: Wojtek Dobrogojski Pierwsze miejsce - Zwycięzcy Regat o Puchar Architektów, pracownie Grupa 5 i OP Architekten

2017-10-06 13:06

W czwartej edycji Regat Architektów, która odbyła się w dniach 8-10 września w Mikołajkach najlepsze za sterami okazały się pracownie Grupa 5 i OP Architekten, które wywalczyły Puchar Architektów oraz WXCA, która zdobyła Puchar Niezłomnych.

Organizowane przez Maję Ścisło Regaty Architektów to wydarzenie promujące w środowisku architektów sporty żeglarskie oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Tegorocznej edycji towarzyszyły wyśmienite warunki żeglarskie - nie zabrakło słońca, a wiatr o sile 7-11 węzłów (z porywami do 20), sprzyjał emocjonującym rozgrywkom na wodzie. W ramach spotkania, na wodach Jeziora Tałty oraz J. Mikołajskiego rozegrane zostały Regaty o Puchar Architektów oraz wyścig najwytrwalszych żeglarzy - Regaty o Puchar Niezłomnych. Udział w spotkaniu wzięło ponad stu uczestników, a swoje reprezentacje na jachtach klasy 33 wystawiły między innymi pracownie: Kuryłowicz & Associates, JEMS, APA Wojciechowski, Grupa 5, WXCA, PBPA Projekt, MWH Andrzej Wyszyński, OP Architekten, HRA Architekci, ARCHDECO, AGK Adam Walczak, Pole Architekci, WWAA, ASPA, FS&P ARCUS, Interior House, MAAN Architekci, oraz wiele innych.

Zawody rozpoczęły się 9 września Regatami o Puchar Architektów pierwsze miejsce zajęły Grupa 5 i OP Architekten, za sterem Paweł Nawrocki. Drugie miejsce wywalczyło biuro WXCA, za sterem Szczepan Wroński, a trzecie Polsko-belgijska Pracownia Architektury PROJEKT, za sterem Paweł Strug. Z kolei w rozegranych Regatach o Puchar Niezłomnych najlepsza okazała się pracownia WXCA (za sterem Szczepan Wroński). Drugie miejsce zajęło biuro FS&P Arcus, za sterem Paweł Marszałkowicz, a trzecie HRA Architekci, za sterem Roman Galiński.

Regaty mogły się odbyć dzięki wsparciu firm: Aliplast, Ceramika Paradyż, Spectra Lighting, Saint-Gobain oraz Röben i Schöck. Honorowy Patronat nad Regatami objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.