Architektura MuratorWydarzeniaCzwarte Regaty Architektów w Mikołajkach – zobacz fotorelację!

Czwarte Regaty Architektów w Mikołajkach – zobacz fotorelację!

W czwartej edycji Regat Architektów, która odbyła się w dniach 8-10 września w Mikołajkach najlepsze za sterami okazały się pracownie Grupa 5 i OP Architekten, które wywalczyły Puchar Architektów oraz WXCA, która zdobyła Puchar Niezłomnych.

Czwarte Regaty Architektów w Mikołajkach – zobacz fotorelację!
Pierwsze miejsce - Zwycięzcy Regat o Puchar Architektów, pracownie Grupa 5 i OP Architekten
Fot.: Wojtek Dobrogojski

Organizowane przez Maję Ścisło Regaty Architektów to wydarzenie promujące w środowisku architektów sporty żeglarskie oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Tegorocznej edycji towarzyszyły wyśmienite warunki żeglarskie - nie zabrakło słońca, a wiatr o sile 7-11 węzłów (z porywami do 20), sprzyjał emocjonującym rozgrywkom na wodzie. W ramach spotkania, na wodach Jeziora Tałty oraz J. Mikołajskiego rozegrane zostały Regaty o Puchar Architektów oraz wyścig najwytrwalszych żeglarzy - Regaty o Puchar Niezłomnych. Udział w spotkaniu wzięło ponad stu uczestników, a swoje reprezentacje na jachtach klasy 33 wystawiły między innymi pracownie: Kuryłowicz & Associates, JEMS, APA Wojciechowski, Grupa 5, WXCA, PBPA Projekt, MWH Andrzej Wyszyński, OP Architekten, HRA Architekci, ARCHDECO, AGK Adam Walczak, Pole Architekci, WWAA, ASPA, FS&P ARCUS, Interior House, MAAN Architekci, oraz wiele innych.

Zawody rozpoczęły się 9 września Regatami o Puchar Architektów pierwsze miejsce zajęły Grupa 5 i OP Architekten, za sterem Paweł Nawrocki. Drugie miejsce wywalczyło biuro WXCA, za sterem Szczepan Wroński, a trzecie Polsko-belgijska Pracownia Architektury PROJEKT, za sterem Paweł Strug. Z kolei w rozegranych Regatach o Puchar Niezłomnych najlepsza okazała się pracownia WXCA (za sterem Szczepan Wroński). Drugie miejsce zajęło biuro FS&P Arcus, za sterem Paweł Marszałkowicz, a trzecie HRA Architekci, za sterem Roman Galiński.

Regaty mogły się odbyć dzięki wsparciu firm: Aliplast, Ceramika Paradyż, Spectra Lighting, Saint-Gobain oraz Röben i Schöck. Honorowy Patronat nad Regatami objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

Tagi:
Czwarte Regaty Architektów W czwartej edycji Regat Architektów organizowanych przez Carpe Diem Art/Maja Ścisło udział wzięło ponad stu zawodników, którzy ścigali się na jachtach klasy 33. Regaty o Puchar Architektów wygrały połączone zespoły Grupy 5 i OP Architekten
3. Regaty Architektów w Mikołajkach [RELACJA] W tegorocznych regatach wzięło udział prawie stu zawodników. Najlepszymi żeglarzami okazali się architekci z pracowni MWH Architekci, ARE Stiasny Wacławek oraz MAAN Architekci.
Drugie Regaty Architektów 2015 W dniach 9-11 października na jeziorze mikołajskim odbyły się drugie regaty architektów, zorganizowane przez Carpe Diem Art./Maja Ścisło. W wydarzeniu wzięło udział 70 architektów z 16 pracowni z całej Polski: JEMS Architekci, APA Wojciechowski, Kuryłowicz&Assocciates, Grupa 5 Architekci, Bulanda Mucha architekci, Kulczyński Architekt, ARCHI Pracownia Projektowa, Studio Architektury Artur Ostafijczuk, SML Inżynierowie i Architekci, MAAN Architekci, WWAA, FS&P Arcus, ARÉ, ASPA, MWH Andrzej Wyszyński i Strefa.a. Żeglarze-architekci ścigali się na jachtach typu MAXUS 33. W sumie w regatach wzięło udział 13 załóg.
Regaty Archisurf. Zawody windsurfingowe dla architektów na Helu W regatach Archisurf, które odbyły się w tegorocznym sezonie, uczestniczyć mogli architekci oraz studenci kierunków architektonicznych.  Wyniki i galeria zdjęć