Architektura MuratorWydarzeniaGdyński modernizm w obiektywie - konkurs fotograficzny

Gdyński modernizm w obiektywie - konkurs fotograficzny

Trwa nabór prac do VII edycji konkursu fotograficznego "Gdyński Modernizm w Obiektywie". W tym roku zdjęcia można zgłaszać w dwóch nowych kategoriach. Na laureatów czekają nagrody oraz możliwość udziału w wystawie prezentowanej w ramach Weekendu Architektury w Gdyni.

Modernistyczna architektura Gdyni w obiektywie [ZDJĘCIA]
III miejsce, fot. Michał Witkowski

Do konkursu można nadsyłać prace w pięciu kategoriach: FM - Forma Modernizmu, ŚWA - Światło w architekturze, DM - Detal Modernizmu AZM - Architektura i życie miasta, IM - Inspiracje Modernizmem, MWP - modernizm w podróży MOS - modernizm od alternatywnej strony. Każdy uczestnik może nadesłać po cztery fotografie w każdej kategorii, w sumie 28 fotografii. Oceniane będą zarówno kompozycja, uchwycony moment, jak i pomysł oraz zgodność z tematem.

Nagrody:
- I nagroda: 1 000,- PLN (tysiąc złotych)
- II nagroda: Rejs do Szwecji dla 2 osób oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
- III nagroda: Albumy fotograficzne oraz książki o modernizmie

Organizator może rozszerzyć pulę nagród i przyznać wyróżnienia pozaregulaminowe. Prace nagrodzonych i wyróżnionych uczestników Konkursu zostaną opublikowane na stronach internetowych Organizatorów, oraz wezmą udział w pokonkursowej wystawie fotograficznej podczas Weekendu Architektury w dniach 24-27 sierpnia 2017 (wystawa będzie przedłużona 8 września). Termin naboru prac upływa 17 sierpnia 2017.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.modernizmgdyni.pl. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można pobrać pod linkiem: http://arg.gdynia.pl/do_pobrania.html. Partnerem konkursu - jest przewoźnik promowy: Stena Line

Tagi:
Planetarium Śląskie / Chorzów Aby nie zdominować historycznej bryły planetarium, zdecydowaliśmy o ukryciu nowej kubatury pod ziemią. Wyzwaniem był dobór sposobu fundamentowania, który nie stwarzałby niebezpieczeństwa uszkodzenia istniejącego budynku – o modernizacji i rozbudowie Planetarium Śląskiego projektu Zbigniewa Solawy piszą Joanna i Michał Kapturczakowie z poznańskiej pracowni Consultor.
Osiedle Montwiłła-Mireckiego w Łodzi: historia i teraźniejszość Osiedle Montwiłła-Mireckiego to swoisty fenomen: jedno z pierwszych tej skali modernistycznych założeń mieszkaniowych w Polsce. Historię jego powstania i losy mieszkańców będzie można poznać dzięki wystawie „Nasz dom. Nasz blok. Osiedle im. Montwiłła-Mireckiego 1933/2023”.
Neue Nationalgalerie w Berlinie – drugie życie architektonicznej ikony 22 sierpnia 2021 roku po trwającym pięć lat remoncie została otwarta berlińska Neue Nationalgalerie Miesa van der Rohe. Najważniejszą modernizację od czasów otwarcia gmachu w 1968 roku przeprowadzono według projektu brytyjskiego biura David Chipperfield Architects.
W poszukiwaniu idei osiedla społecznego W poszukiwaniu idei osiedla społecznego - pod tą nazwą kryje się realizowany na warszawskim osiedlu Koło projekt wystawienniczy i edukacyjny inspirowany koncepcjami architektki Heleny Syrkus.
Dom / Podkowa Leśna Budynek ten to rebus – odgadywanie zasad nim rządzących jest zabawą. O realizacji Zbigniewa Jasińskiego pisze Marcin Kwietowicz.
Kolegium Polonijne / Przegorzały Wykorzystująca topografię terenu architektura obiektu przypomina corbusierowski klasztor La Tourette. O realizacji Tomasza Mańkowskiego z zespołem pisze Marcin Kwietowicz.