Instalacja "Bank"

W ramach pobytu rezydencjalnego w Nowym Jorku, wystawa prac wschodzącego artysty Nicolasa Grospierre'a (Polska) - autora zdjęć nagrodzonej Złotym Lwem ekspozycji na 11. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji.

28.04-09.05.2009
Miejsce:
Location One • 26 Greene Street • New York, NY 10013 • 212.334.3347

Po raz pierwszy w Location 1. Nicolas Grospierre zaprezentuje fotograficzną instalację składającą się z kilku fotografii, które przedstawiają wnętrza sklepienia banku w Nowym Jorku, jak również niewielki element rzeźbiarski. Dotychczas niezrealizowana koncepcja, powstała w 2007 roku. Projekt zyskał szczególnie znaczenie w kontekście obecnego kryzysu gospodarczego.
Oprócz Grospierre'a, w programie wystawy został ujęty także japoński artysta Kaeko Mizukoshi, który w swoim wideo, "Hymn" (2009), dokumentuje nocną scenę w Los Angeles. Przedstawia pozornie niekończący się monolog człowieka, który w oczekiwaniu na autobus wymyśla nie do rozszyfrowania religijne okrzyki.


http://www.location1.org/
http://blast.location1.org/042809.html
http://polishculture-nyc.org

Subiektywny atlas architektury Nicolasa Grospierre’a Najnowsza wystawa Nicolasa Grospierre’a  stanowi podsumowanie jego blisko 20-letniej, fotograficznej fascynacji architekturą modernistyczną. Na ekspozycji po raz pierwszy będzie można zobaczyć zdjęcia z dwóch uzupełniających się cykli: Modern Forms i Modern Spaces, których konfrontacji dokonał kurator Adam Mazur.
Teatr Wielki 50/50 50 milionów na 50-lecie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej – tak promowana jest pierwsza od czasów powojennej odbudowy gruntowna modernizacja najważniejszego polskiego teatru. Wśród planowanych na 19 i 20 listopada rocznicowych wydarzeń jest wernisaż wystawy zdjęć Nicolasa Grospierre`a dokumentujących architekturę gmachu i premiera książki.
Zdjęcie, które rośnie - projekt Nicolas Grospierre'a Instalacja Nicolas Grospierre’a realizowany w mieszkaniu fotografa Tadeusza Sumińskiego jest próbą konfrontacji idei porządku i bałaganu, statyczności i dynamiki, a obrana metoda pracy komentarzem do obecnego we współczesnym świecie „wylewu“ fotograficznego, gdzie każdy i wszędzie robi zdjęcia
Szklana pułapka w CIECH-u Wypełniony roślinami szklany kub pomysłu Nicolasa Grospierre'a to ostatni żywy element w budynku, który za chwilę zniknie. Instalacja - podświetlone akwarium - z resztkami zwiędłych roślin w środku została pomyślana jako dopełnienie historii budynku. Mini-ogród będzie stał przez 10 kolejnych dni, aż do momentu zburzenia obiektu.