Architektura MuratorWydarzeniaIV Forum Przestrzeni Małopolska - "Mieszkać. Bądźmy wybredni!"

IV Forum Przestrzeni Małopolska - "Mieszkać. Bądźmy wybredni!"

Jak odnaleźć efektywne rozwiązania na trapiący polskie miasta kryzys mieszkaniowy? 13 grudnia odbędzie się czwarta edycja Forum Przestrzeni, która obejmie sesje prezentacyjne i debatę.

Tegoroczna edycja porusza temat kryzysu mieszkaniowego w Polsce, dający się we znaki zarówno niedoborem i niewystarczającym metrażem mieszkań, jak również niską jakością tych już wprowadzonych na rynek. Organizatorzy zwracają uwagę, że powstająco masowo w systemie deweloperskim budynki używają nietrwałych materiałów, są drogie w eksploatacji i wznoszone bez szacunku dla otoczenia. Sytuację pogarza fakt, że dla wielu nabywców jakość projektu nowego domu nie jest priorytetem przy jego wyborze. W tym kontekście organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rozwiązania, które mogą zapewnić polskiej architekturze mieszkaniowej bardziej zrównoważony rozwój.

Główne tematy spotkania to poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, funkcjonalne rozwiązania w architekturze wnętrz oraz dobre praktyki skandynawskiej architektury mieszkaniowej. Jego sednem będzie debata pod tytułem "Czy Polacy mają problem mieszkaniowy?", biorąca na warsztat konsekwencje budowlanego boomu w polskich miastach.

IV Forum Przestrzeni odbędzie się 13 grudnia 2017 w Muzeum Lotnictwa w Krakowie w godzinach 9.30–16.30. Obowiązuje rejestracja. Pełen program dostępny jest na stronie Forum.

"Architektura-murator" sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.