Architektura MuratorWydarzeniaJak projektować w duchu gospodarki cyrkularnej?

Jak projektować w duchu gospodarki cyrkularnej?

9 grudnia w warszawskim pawilonie Zodiak odbędzie się szkolenie na temat projektowania w duchu ekonomii cyrkularnej. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania, jak ograniczać zużycie surowców naturalnych, stosować materiały wtórne, zmniejszać ilość odpadów i redukować nasze oddziaływanie na środowisko?

Jak projektować w zgodzie z założeniami ekonomii cyrkularnej?

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, projektantów, freelancerów, start-upów, a także organizacji pozarządowych, badaczy i akademików, dziennikarzy, studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju oraz „zielonych” innowacji.

Cykl organizowany jest w ramach projektu „MiastoTwórcy 2019 – Ekonomia Cyrkularna” przez More Than Business na zlecenie Biura Rozwoju Gospodarczego m.st. Warszawy.

Celem projektu jest promowanie trendów, idei, pomysłów, wartości i kierunków rozwoju ekonomii cyrkularnej oraz wskazywanie połączeń pomiędzy indywidualną działalnością gospodarczą a dobrem wspólnym jakim jest miasto. Ma zainspirować i zaprosić zarówno biznes jak i organizacje pozarządowe i ruchy miejskie oraz media do wspólnego wypracowania rozwiązań sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi biznesu i miast. Wypracowane rozwiązania oraz potrzeby zgłoszone przez przedsiębiorców posłużą jako materiał do stworzenia dalszych rozwiązań i programów dla przedsiębiorców z zakresu zrównoważonego rozwoju.

PROGRAM

9.30-11.00, spotkanie z ekspertką
Monika Sznel, badaczka UX i projektantka usług, pokaże proces projektowania, tak by tworzone programy, produkty czy usługi mogły stać się częścią gospodarki obiegu zamkniętego. Sięgnie po działające z sukcesem przykłady z innych krajów europejskich, aby zobrazować jak może wyglądać transformacja do tego modelu funkcjonowania MŚP.

11.00-15.30, warsztat metodą design thinking: Jak projektować programy, produkty i usługi w zgodzie z założeniami ekonomii cyrkularnej?
Wypracowane przez uczestników rozwiązania zostaną zebrane w raport i przedstawione podczas DemoDay 16 grudnia w Centrum Kreatywności Targowa. Posłużą jako materiał do stworzenia dalszych rozwiązań i programów dla przedsiębiorców z zakresu zrównoważonego rozwoju. Warsztaty prowadzą Kamila Czerwińska i Karolina Olszyńska z More Than Business, certyfikowane moderatorki metody design thinking, która wspiera tworzenie innowacji biznesowych i społecznych

Od 15.30, projekcja dokumentu o Neri Oxman
Projektantka Neri Oxman, nazywana spadkobierczynią Leonarda da Vinci, łączy w swojej działalności architekturę, inżynierię, design i sztukę, tworząc futurystyczne rozwiązania inspirowane naturą.

Na warsztaty obowiązują zapisy, regulamin szkoleń dostępny tu.