Architektura MuratorWydarzeniaJuż dziś ostatnie przed wakacjami - Nowe Piętro, spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Już dziś ostatnie przed wakacjami - Nowe Piętro, spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Młoda architektura, grafika i wzornictwo - cykl spotkań „Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie zapraszamy w środę 20 czerwca 2012 roku do MSN w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą:  MUS ARCHITECTS, Jacek Ryń oraz grafik Bartłomiej „Arobal” Kociemba

MUS ARchitects - projekt szkoły flamenco prezentowany na czerwcowym spotkaniu Nowe Piętro

Katowickie studio MUS ARCHITECTS tworzy duet projektantów, Adam Zwierzyński i Anna Porębska. Balansujemy pustkę i masę, określamy ich wzajemne relacje. Staramy się być innowacyjni i pragmatyczni jednocześnie...- mówią o sobie architekci.
www.musarch.pl

Mus Architects - projekt konkursowy szkoły flamenco

Jacek Ryń jest absolwentem Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kształcił się też w Design Academy Einhoven. W prowadzonej wspólnie z architektką Pauliną Krauzą pracowni razy2 zajmuje się projektami z zakresu wzornictwa. Jest współzałożycielem Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo.
www.razy2.pl

Jacek Ryń - Cocoon

Bartłomiej „Arobal” Kociemba studiował politologię na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na UKSW w Warszawie. Jego prace rozpoznawalne są na pierwszy rzut oka, między innymi dzięki charakterystycznej technice rysunku kredkami. Ilustrował wiele polskich i zagranicznych czasopism oraz książek, współpracuje z Teatrem Dramatycznym i Teatrem Wielkim w Warszawie, projektuje plakaty.
www.blebazgroly.blog.pl

Nowy Chaos - wystawa ilustracji. plakat autorstwa Arobala - Bartłomieja Kociemby
Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Archiprzepowiednie: co czeka polską architekturę w 2021 roku Co wydarzy się w architekturze w 2021 roku? Jakie wyzwania stoją przed polską architekturą w ciągu nadchodzących miesięcy? Kto odniesie sukces, kto poniesie porażkę i jakie tematy zdominują architektoniczne dyskusje. Przepowiednie na 2021 rok.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Ekstremalne budowy Z zapałem godnym lepszej sprawy dążymy do budowania w miejscach ekstremalnych, kolonizując obszary dotąd nietknięte stopą człowieka. Szukamy lokalizacji pod ziemią, pod wodą, na szczytach gór, lub jeszcze bardziej niezwykłych. Z czego to wynika? Głównie – z ciekawości, niekiedy – z rzeczywistej potrzeby, zawsze – z wyjątkowego uporu. Oskar Grąbczewski przygląda się realizacjom, które ze względu na swoją trudną lokalizację, przesuwają granice naszej wiedzy i możliwości technicznych.