Architektura MuratorWydarzeniaKonkurs architektoniczny na plac zabaw

Konkurs architektoniczny na plac zabaw

Zadaniem konkursowym jest wykonanie projektu architektonicznego zróżnicowanego przestrzennie miejsca, służącego zabawie, rekreacji i integracji pokoleń

Stowarzyszenie Architektów Polskich - Oddział Katowice wraz z firmą Saternus oglasza niebawem 1 edycję konkursu:

Plac Zabaw – miejsce zabawy, rekreacji i integracji pokoleń

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie miejsca, które połączy pokolenia, stwarzając wspólny, ciekawy i zróżnicowany przestrzennie plac, służący zabawie, rekreacji i integracji pokoleń. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do zaprezentowania zarówno nowatorskich elementów, które dodadzą proponowanym rozwiązaniom oryginalności i niepowtarzalnego charakteru, jak i wykreowania nowych, autorskich funkcji zabawowych, rekreacyjnych oraz integracyjnych.

Konkurs architektoniczny przewiduje udział w dwóch kategoriach: PROFESJONALIŚCI i STUDENCI.

Nagrody

KATEGORIA PROFESJONALIŚCI
– nagroda główna - 10.000 zł
– 2 wyróżnienia po 5.000 zł

KATEGORIA STUDENCI
– nagroda główna - 7.000 zł
– 2 wyróżnienia po 4.000 zł

HARMONOGRAM KONKURSU

16.08.2010 (ogłoszenie konkursu)
do 15.09.2010 (nadsyłanie pytań)
15-30.09.2010 (udzielanie odpowiedzi na pytania)
do 30.11.2010 (składanie prac)
14.01.2011 (ogłoszenie wyników)
16-31.01.2011 (wystawa pokonkursowa w Galerii Architektury SARP w Katowicach)

JURY

Krystyna Bielak – przedstawiciel Organizatora
Zbigniew Bielak – przedstawiciel Organizatora
Małgorzata Chybalska – ekspert
dr Andrzej Sobaś – Prodziekan Wydziału Projektowego ASP Katowice
arch. Beata Goczoł – SARP Katowice
arch. Bartosz Haduch
arch. Wojciech Małecki – SARP Katowice
arch. Bartłomiej Nawrocki – SARP Katowice
arch. Jerzy Stożek – SARP Katowice


Informacje: www.sarp.katowice.pl, http://www.saternus.pl/pl/konkurs/regulamin/

fotka z /zdjecia/plac_zabaw(1).JPG
Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – konkurs Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Składanie wniosków do 18 lutego.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Dwuetapowy konkurs na przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej Estrada Poznańska ogłasza konkurs na przebudowę swojej siedziby w ponad stuletniej kamienicy przy ul. Masztalarskiej. Uczestnicy, których prace przejdą do II etapu otrzymają zwrot kosztów przygotowania koncepcji.
KoKA 2018, czyli konferencja o konkursach architektonicznych: FOTORELACJA W dniach 23-25 września w podkieleckich Chęcinach miała miejsce pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o konkursach architektonicznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 osób, nie tylko architekci, ale też przedstawiciele samorządów i biznesu. Wśród gości z zagranicy znaleźli się m.in. Thomas Vonier, przewodniczący UIA, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Rūta Leitanaitė, przewodnicząca Stowarzyszenia Architektów Litewskich i Hanna Bondar, była architekt miasta Kijowa.
Jak przeprowadzić modelowy konkurs architektoniczny: konferencja w Chęcinach Tylko do 31 sierpnia można rejestrować się do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji dotyczącej organizowania konkursów architektonicznych. W programie między innymi prezentacja dokonań fundacji Architectuur Lokaal, która z powodzeniem stosuje w Holandii korzystną dla architektów, inwestorów i społeczności lokalnych procedurę dwuetapowych konkursów o bardzo ograniczonym zakresie zadania w pierwszym etapie.