Architektura MuratorWydarzeniaKrzysztof Ingarden o miejskich utopiach. Kolejny webinar 2031 NOW

Krzysztof Ingarden o miejskich utopiach. Kolejny webinar 2031 NOW

Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture zapraszają na kolejne webinarium z cyklu „2031 NOW”. Spotkanie on-line z Krzysztofem Ingardenem towarzyszy konkursowi 2031 NOW_our cities in 10 years, którego partnerem medialnym jest „Architektura-murator”.

Krzysztof Ingarden o miejskich utopiach. Kolejny webinar 2031 NOW

To już trzecie webinarium organizowane w ramach konkursu 2031 NOW_our cities in 10 years. Gościem wydarzenia będzie Krzysztof Ingarden, współprowadzący cenioną pracownię Ingarden & Ewý, dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a zarazem jeden z jurorów konkursu.  jury konkursu 2031 NOW. Architekt opowie m.in. o współczesnych utopiach miejskich, których realizacje zazwyczaj kończą się niepowodzeniem. Studium przypadku, które omówi, to praca studencka poświęcona rewitalizacji jednego z tokijskich osiedli z lat 60. XX wieku. W projekt zaangażowane były Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wydział Architektury Uniwersytetu Hosei. Webinar już w czwartek, 13 stycznia, o godzinie 12.00.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Odbędzie się na platformie Zoom (numer ID spotkania: 813 5151 7306, hasło: 946584). Link do webinaru TU.
Będzie też transmitowane na Facebooku.

Autor: (Red.)
Matsuura, Wojciechowski i Ivaniv o nowoczesnych przestrzeniach publicznych Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Urban. Modern public space”. W spotkaniu dział wezmą Hiroki Matsuura, Szymon Wojciechowski i Ostap Ivaniv.
Czego możemy się nauczyć od modernistów: wykład Daniela A. Barbera Na zaproszenie Instytutu Architektury z wykładem do Polski przyjeżdża profesor Daniel A. Barber, autor głośnej książki „Modern Architecture and Climate: Design Before Air Conditioning”. Podczas spotkania opowie między innymi, jakie rozwiązania odpowiadające za wilgotność, temperaturę i jakość powietrza we wnętrzu stosowali moderniści przed wynalezieniem systemów klimatyzacji.
Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej 2022 Zbliża się kolejna edycja międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Definiowanie przestrzeni architektonicznej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Awangardy Architektury. Tradycyjnie publikujemy też tezy, które staną się punktem wyjścia do dyskusji.
Carlos Moreno gościem specjalnym Kongresu Deweloperskiego: podsumowanie wydarzenia W piątej edycji Kongresu Deweloperskiego wzięło udział 800 uczestników, w tym zarządy najważniejszych firm deweloperskich z całego kraju, przedstawiciele samorządów i władz centralnych. Dyskutowano o kryzysie na rynku mieszkaniowym, pozytywnych aspektach ustawy Lex Deweloper i nowej mobilności. Gościem specjalnym wydarzenia był urbanista Carlos Moreno, który opowiedział o idei miasta 15-minutowego.
Trendy w architekturze: konferencja polsko-ukraińska Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Trendy w architekturze i designie 2022”. W spotkaniu dział wezmą Antonina Kaplia, Szymon Wojciechowski i Mariusz Ścisło.
Shigeru Ban i architektura społecznie zaangażowana: fotorelacja Za nami konferencja „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”. W spotkaniu oprócz japońskiego architekta udział wzięli m.in. goście z Ukrainy, Rumunii, Słowacji i Polski zaangażowani w projektowanie różnych form tzw. architektury pomocowej dla ofiar rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Publikujemy krótkie podsumowanie.