Architektura MuratorWydarzeniaKrzysztof Ingarden o miejskich utopiach. Kolejny webinar 2031 NOW

Krzysztof Ingarden o miejskich utopiach. Kolejny webinar 2031 NOW

Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture zapraszają na kolejne webinarium z cyklu „2031 NOW”. Spotkanie on-line z Krzysztofem Ingardenem towarzyszy konkursowi 2031 NOW_our cities in 10 years, którego partnerem medialnym jest „Architektura-murator”.

Krzysztof Ingarden o miejskich utopiach. Kolejny webinar 2031 NOW

To już trzecie webinarium organizowane w ramach konkursu 2031 NOW_our cities in 10 years. Gościem wydarzenia będzie Krzysztof Ingarden, współprowadzący cenioną pracownię Ingarden & Ewý, dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a zarazem jeden z jurorów konkursu.  jury konkursu 2031 NOW. Architekt opowie m.in. o współczesnych utopiach miejskich, których realizacje zazwyczaj kończą się niepowodzeniem. Studium przypadku, które omówi, to praca studencka poświęcona rewitalizacji jednego z tokijskich osiedli z lat 60. XX wieku. W projekt zaangażowane były Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wydział Architektury Uniwersytetu Hosei. Webinar już w czwartek, 13 stycznia, o godzinie 12.00.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Odbędzie się na platformie Zoom (numer ID spotkania: 813 5151 7306, hasło: 946584). Link do webinaru TU.
Będzie też transmitowane na Facebooku.

Autor: (Red.)
Polska Izba Inżynierów Budownictwa ma już 20 lat! W 2022 roku Polska Izba Inżynierów Budownictwa obchodzi 20-lecie swojej działalności. To jeden z najmłodszych samorządów zawodowych w Polsce, ale i najliczniejszych – zrzesza blisko 120 tys. osób.
Czerwony Pałac: pokaz filmu Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej Już wkrótce startuje festiwal „Film i miasto” vol. 4. W ramach przeglądu pokazany zostanie dokument „Czerwony Pałac” według scenariusza Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej z 1992 roku. O osławionym darze Stalina dla Warszawy opowiadają w filmie m.in. Tadeusz Barucki, Czesław Bielecki, Magdalena Staniszkis, Przemysław Szafer i Henryk Drzewiecki.
10. urodziny OKK design! 28 czerwca po pandemicznej przerwie na Mysią 3 wraca cykl spotkań OKK! design. To już 10. edycja wydarzenia. W programie m.in. dyskusje z udziałem architektów, architektów wnętrz i dziennikarzy.
MPP_ALL: wystawa Maćków Pracowni Projektowej W 2020 roku Maćków Pracownia Projektowa obchodziła swoje 25-lecie. W Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę podsumowującą dotychczasowy dorobek biura.
Helena Kurcyusz: wymyślając miasta na nowo Helena Kurcyusz przez wiele lat była nie tylko główną urbanistką województwa szczecińskiego, ale też animatorką życia kulturalnego w regionie. Postać architektki przypomina nowa wystawa w Muzeum Historii Szczecina. Ekspozycji towarzyszą wykłady i spacer kuratorski.
Tadeusz Barucki obchodzi setne urodziny! W czerwcu setne urodziny obchodzi Tadeusz Barucki, architekt, badacz architektury i publicysta, autor wielu książek dokumentujących polską architekturę, ale również monografii przybliżających zagraniczne dokonania w tej dziedzinie. Z okazji jubileuszu Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej organizują benefis jubilata.