Kulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego

i

Autor: Archiwum Architektury Krystian Kowalski podczas pracy nad fotelem Mesh. Fot. Marcin Narewski

Kulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego

2017-09-22 16:44

Na wystawie odbywającej się w ramach targów Warsaw Home Expo 2017 będzie można poznać warsztat projektanta od kuchni. Zaprezentowane zostaną różne technologie i etapy powstawania produktów oraz związki dizajnu z przemysłem.

Wystawy dizajnu zazwyczaj prezentują finalne wersje produktów, pomijając szczegóły dotyczące przebiegu procesu projektowego. Ekspozycja „Projektowanie – kulisy” poświęcona pracom Krystiana Kowalskiego, pokaże wszystkie etapy powstawania przedmiotów wdrażanych do produkcji oraz uwarunkowania i ograniczenia, które determinują ostateczną formę produktów. Proces projektowy został podzielony na siedem etapów, z których każdy zostanie zilustrowany konkretnymi przykładami. Pokazane zostaną meble i akcesoria oraz wykorzystane przy ich produkcji technologie - wylewanie piany, wtrysk, gięcie profili i blach, spawanie, praca z drewnem czy tapicerowanie. Róże etapy powstawania projektów będzie można poznać na przykładzie modeli i druków 3d i renderów. Drugim istotnym aspektem wystawy będzie ukazanie relacji projektanta z inwestorem. Rozpoczynającym pracę dizajnerom pokaże czego spodziewać się po współpracy z firmami. Inwestorom zaś czego oczekiwać od projektantów. Zestawienie tych dwóch punktów widzenia ma służyć ukazaniu relacji pomiędzy przemysłem a dizajnem.

Data: 06-08.10.2017 Miejsce: Targi Warsaw Home Expo 2017 Link do strony wydarzenia: http://warsawhome.eu/ Kurator: Stefan Bieńkowski

Krystian Kowalski (ur. 1982) jest absolwentem Design Department w Royal College of Arts w Londynie i Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracował w biurach projektowych w Mediolanie, Warszawie i Łodzi. W latach 2009-2013 współprowadził Studio Kompott. W 2013 roku założył własne studio projektowe Krystian Kowalski Industrial Design, w którym łączy modelowanie 3d z pracą z materiałem i niestandardowym rozwiązywaniem problemów. Pracował z markami takimi jak Ikea, Sony, Comforty, Amica, MDD, Noti, Tylko, Marbet Style czy Koło.