Architektura MuratorWydarzeniaLiving Contrasts w Warszawie: podsumowanie wydarzenia

Living Contrasts w Warszawie: podsumowanie wydarzenia

22 września w warszawskim Instytucie Energetyki odbyła się kolejna część europejskiego programu Living Contrasts organizowanego przez firmę Trilux. Święto światła i spotkanie inwestorów, architektów oraz projektantów oświetlenia. Głównym tematem wydarzenia było światło jak element osiągania celów zrównoważonego biznesu. Jakie wnioski wybrzmiały podczas paneli i co ma do powiedzenia światło w czasach kryzysu energetycznego? Podsumowujemy wydarzenie.

Living Contrasts w Warszawie: podsumowanie wydarzenia

Cele zrównoważonego rozwoju zagrożone kryzysem energetycznym?

Kiedy kryzys klimatyczny spotyka energetyczny, okazuje się, grają do jednej bramki – cel jest jeden: uzyskać jak największą efektywność energetyczną. Dla dobra środowiska – zmniejszyć ślad węglowy, dla biznesowych portfeli – rachunki za energię elektryczną. Co na to Trilux? Zrównoważone rozwiązania i efektywność energetyczna to specjalność Trilux. Jako region CEE jesteśmy rozwijającym się rynkiem, jeśli chodzi o rozwiązania LED – mamy przed sobą dużo pracy, ale także wiele możliwości: dyrektywa europejska która do 2023 roku zakazuje produkcji świetlówek T5/T8, kryzys klimatyczny i energetyczny sprawiają, że przed nami coraz więcej modernizacji , a także nowych wdrożeń. Cieszymy się, mogąc za pomocą światła, wywierać pozytywny wpływ zarówno na gospodarkę, jak i środowisko – opowiadał o najbliższych wyzwaniach Arkadiusz Lewenko, Trilux General Manager Central & Eastern Europe.

Living Contrasts w Warszawie: podsumowanie wydarzenia

V.Offices – outstanding BREEAM!

O ogromnym potencjale Europy Środkowo-Wschodniej można było się przekonać podczas panelu dyskusyjnego, w którym wzięli udział specjaliści stojący za sukcesem krakowskiego biurowca V. Offices, drugiego zrównoważonego budynku na świecie według certyfikacji BREEAM – z oceną outstanding i wynikiem 98,97%! Komfort pracowników i ekologia były prawdziwą siłą napędową tego projektu. Potrzeba realnych wyników dla  zrównoważonego rozwoju środowiskowego i społeczeństwa była dla nas oczywista podczas projektu V.Offices od pierwszego dnia. Zdecydowaliśmy się na certyfikację BREEAM jako najbardziej rozpoznawalną na świecie ocenę wpływu nieruchomości na środowisko. Trilux stał się nie tylko dostawcą wydajnego i energooszczędnego oświetlenia LED, ale także aktywnym partnerem na etapie projektowania i poszukiwania najbardziej wydajnych rozwiązań, dzięki którym możemy z dumą mówić o wyniku OUTSTANDING – przybliżył kulisy projektu Sebastian Kieć, CEO Afi Europe Poland.

Czytaj też: V.Offices w Krakowie – biura pełne dobrego światła |

Living Contrasts w Warszawie: podsumowanie wydarzenia

Nowe potrzeby Klienta w retailu

W jaki sposób światło i przestrzeń mogą wspierać retail, kiedy potęgą staje się e-commerce? Na to pytanie odpowiedziała podczas swojej prelekcji Katarzyna Konkel , CEO Omnisense. Klienci poszukują nie tylko zakupów, ale również doświadczeń. Sektor retail stoi przed coraz większymi wymaganiami konsumentów, co do komfortu i przestrzeni, w której dokonujemy codziennych, jak i okazjonalnych wyborów. Stajemy się coraz bardziej wrażliwi na prezentację produktu, jak i atmosferę pomieszczenia, w którym przebywamy. Może się okazać, że sklep wybudowany z dbałością o najmniejsze detale nie zrealizuje obietnicy wyjątkowego doświadczenia dla klienta, jeśli nie będzie odpowiednio oświetlony. Doskonałym przykładem tego zjawiska są porzucone koszyki w przymierzalniach, w których niewłaściwe światło zniekształca sylwetkę klienta – mówiła.

Pasja do światła!

Podczas wydarzenia Living Contrasts nie zabrakło prelekcji naukowców oraz adeptów oświetleniowych z Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Całości dopełniły Cubes & Corners, czyli jedyna w sowim rodzaju wystawa miejskich przestrzeni i realizacji oświetleniowe od Trilux we wszystkich sektorach biznesu.

 

ARCHITECT@WORK Warsaw: druga edycja już wkrótce Pod koniec maja odbędzie się druga polska edycja wydarzenia ARCHITECT@WORK! W programie prezentacja innowacyjnych rozwiązań i nowości produktowych oraz prelekcje.
Łódź Design Festival. Nadchodzi „Future Perfect”! Czy zamiast przepowiadać przyszłość możemy ją wspólnie zaprojektować? I jak nasze wyobrażenia przyszłości zmieniają teraźniejszość? Między innymi na te pytania spróbuje odpowiedzieć tegoroczna edycja Łódź Design Festival, która odbędzie się pod hasłem „Future Perfect”.
Raport z oblężonego Czernihowa: wystawa fotograficzna Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie zaprasza na wystawę „Raport z oblężonego Miasta Czernihowa”. Ekspozycja, prezentowana do 26 kwietnia, jest fotograficznym raportem, kronikarskim zapisem pierwszych dni wojny w Ukrainie.
Hałas w centrum – rusza cykl otwartych wykładów, warsztatów i pokazów filmowych Stołeczny oddział SARP oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na drugą odsłonę projektu poświęconego problematyce planowania i użytkowania przestrzeni. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie hałas.
Daj się urządzić z Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco! Materiały wykończeniowe i budowlane, architektura krajobrazu i ogrodnictwo, a także upominki i dekoracje - to główne zagadnienia Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco, czyli wydarzenia składającego się z trzech odsłon. Odbędzie się ono w dniach 23-25 marca 2023 w Ptak Warsaw Expo.
Antropocen: architektura trwała, użyteczna, piękna i... niezwykle szkodliwa Miasta i architektura w obecnej skali zaburzają naturalne cykle przyrody, emitują zanieczyszczenia i zawłaszczają kolejne przestrzenie. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą. We wrocławskim Muzeum Architektury do 21 maja będzie można oglądać wystawę „Antropocen” próbującą opisać wpływ architektury na środowisko życia wszystkich gatunków i bytów na Ziemi.