Architektura MuratorWydarzeniaLiving Contrats by Trilux

Living Contrats by Trilux

Jak zaprojektować i wybrać oświetlenie, które nie tylko spełni wymagające normy, ale również we właściwy sposób zdefiniuje wizualny odbiór przestrzeni? Jak sprostać wymaganiom rynku, użytkowników i środowiska, które milczy w najbardziej wymowny sposób? Już 22 września w Warszawie odbędzie się Living Contrats by Trilux: spotkanie inwestorów, architektów, instalatorów i projektantów oświetlenia.

Living Contrats by Trilux

Międzynarodowe wydarzenie TRILUX – Living Contrats  tym razem odbędzie się w Polsce. Już 22 września warszawski Instytut Energetyki zmieni się w przestrzeń wymiany doświadczeń, rozmów i odkrywania rozwiązań oświetleniowych, wspierających tworzenie lepszych miejsc – przyjaznych dla naszej planety i człowieka. Inwestorzy, architekci, projektanci i instalatorzy oświetlenia zamiast czystej teorii doświadczą w TRILUX City zrównoważonego rozwoju w praktyce. BREEAM na wyciągnięcie ręki – nie może Was zabraknąć!

Co w programie wydarzenia?

Obok studium przypadku krakowskich biur V.Offices, czyli najbardziej zrównoważonego budynku w Europie Środkowo-Wschodniej (98,87% według certyfikacji BREEAM) będzie można poznać potrzeby nowego konsumenta w retailu, a także odkryć przepis naukowców na pasję do światła.

V.Offices w Krakowie – biura pełne dobrego światła
Budynek V.Offices w Krakowie; fot. TRILUX

Przez cały dzień do Waszej dyspozycji będzie przestrzeń TRILUX City – miejska eskapada na terenie Instytutu Energetyki! To koncepcja interesującej wycieczki po zrównoważonych rozwiązaniach, najważniejszych innowacjach i aktualnych trendach na rynku oświetleniowym. Wszystko w oparciu o Cubes and Corners, czyli przestrzeniach, które ukazują instalacje oświetleniowe w zastosowaniu komercyjnym, przemysłowym, retailowym lub zewnętrznym.

Panel dyskusyjny, wykład, a może wizyta w jednym z zakątków opowieści TRILUXA o zrównoważonym świetle i inteligentnych rozwiązaniach? Wszystko zależy od Was. Zapomnijcie o sztywnym harmonogramie prezentacji czy szeregu stoisk – Living Contrats to miejsce, w którym piszemy nowy rozdział w historii branży oświetleniowej.  Poniżej mały przedsmak nadchodzącego wydarzenia:

W TRILUX wiemy, że oprawy nie są celem samym w sobie, ale stanowią środek do jego osiągnięcia. Wspieramy naszych partnerów w dążeniu do efektywności energetycznej, zmniejszenia zanieczyszczenia światłem i dostarczamy rozwiązania, działające w zgodzie z naturalnym rytmem człowieka, wspierając jego codzienne funkcjonowanie.  Podczas wydarzenia Living Contrasts przybliżamy najnowsze trendy oświetleniowej branży, które wybiegają w inteligentną przyszłość i rozwiązania w chmurze, wpisując się jednocześnie w model gospodarki cyrkularnej – dbając o potrzeby przyszłych pokoleń. Liczne referencje z certyfikacją BREEAM czy z tzw. białymi certyfikatami, gdzie nasi klienci otrzymują mierzalne, kolosalne oszczędności energii, to dla nas wysokooktanowe paliwo do dalszych działań – wyaśnia ideę TRILUX Arkadiusz Lewenko, General Manager for Central & Eastern Europe.

Zarejestruj się tutaj i dołącz 22 września do społeczności, która stawia potrzeby człowieka i środowiska na pierwszym miejscu i w najlepszym świetle! Więcej o wydarzeniu i poprzednich edycjach Living Contrasts możecie przeczytać tutaj.

Warszawa w rękach najmłodszych! Rusza cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych 24 września startuje cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci „Moje Miasto Warszawa”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest ekologiczny aspekt funkcjonowania miasta.
Muzeum Hołodomoru w budowie. Wystawa o realizacji największego obiektu muzealnego w Europie Środkowo-Wschodniej Budowa gmachu Muzeum Hołodomoru w Kijowie według projektu Nizio Design International dobiegła końca. Niestety, prace nad ekspozycją i wykończeniem obiektu przerwał atak Rosji na Ukrainę. Projekt muzeum prezentowany jest tymczasem w Galerii Nizio. Ekspozycję, przygotowaną z okazji przypadającej w tym roku 90. rocznicy Hołodomoru w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, można oglądać do 14 października.
Akademia Miasta: trwa nabór do 7. edycji bezpłatnego kursu miejskiego Do 21 września można nadsyłać zgłoszenia do 7. edycji Akademii Miasta – interdyscyplinarnego kursu dla wszystkich zainteresowanych teorią i praktyką tworzenia miast wrażliwych. W tym roku warsztaty poprowadzą m.in. przedstawiciele Fundacji Agro-Perma-Lab, Centrala, Wojciech Kłosowski, Joanna Krukowska i Karolina Thakker.
Ktoś, nie coś: festiwal naturocentryczny Festiwal naturocentryczny ma inspirować do nowego myślenia o relacji człowieka z naturą. Odczarować cywilizacyjne i kulturowe mity o „czynieniu sobie ziemi poddaną". Gośśmi wrocławskiej odsłony wydarzenia będą m.in. Magdalena Środa oraz Lila Krzycka i Rafał Peszko z Menthol Architects.
Architektura przetrwania: Kryjówki Natalii Romik w Trafostacji Sztuki w Szczecinie W szczecińskiej Trafostacji można oglądać wystawę „Kryjówki. Architektura przetrwania” podejmującą temat doświadczeń Żydów ukrywających się podczas niemieckiej okupacji. Ekspozycja stanowi podsumowanie dotychczasowych badań architektki Natalii Romik i antropolożki Aleksandry Janus na terenach Polski i dzisiejszej Ukrainy.
Za nami XII edycja Weekendu Architektury w Gdyni: fotoreportaż Tegoroczna odsłona Weekendu Architektury w Gdyni odbyła się pod hasłem Iluzja. W ramach festiwalu zorganizowano m.in. 13 spacerów, 7 wystaw i 6 pokazów filmowych, a wszystkie prelekcje, debaty i dyskusje zajęły łącznie ponad 17 godzin.