Architektura MuratorWydarzeniaLiving Contrats by Trilux

Living Contrats by Trilux

Jak zaprojektować i wybrać oświetlenie, które nie tylko spełni wymagające normy, ale również we właściwy sposób zdefiniuje wizualny odbiór przestrzeni? Jak sprostać wymaganiom rynku, użytkowników i środowiska, które milczy w najbardziej wymowny sposób? Już 22 września w Warszawie odbędzie się Living Contrats by Trilux: spotkanie inwestorów, architektów, instalatorów i projektantów oświetlenia.

Living Contrats by Trilux

Międzynarodowe wydarzenie TRILUX – Living Contrats  tym razem odbędzie się w Polsce. Już 22 września warszawski Instytut Energetyki zmieni się w przestrzeń wymiany doświadczeń, rozmów i odkrywania rozwiązań oświetleniowych, wspierających tworzenie lepszych miejsc – przyjaznych dla naszej planety i człowieka. Inwestorzy, architekci, projektanci i instalatorzy oświetlenia zamiast czystej teorii doświadczą w TRILUX City zrównoważonego rozwoju w praktyce. BREEAM na wyciągnięcie ręki – nie może Was zabraknąć!

Co w programie wydarzenia?

Obok studium przypadku krakowskich biur V.Offices, czyli najbardziej zrównoważonego budynku w Europie Środkowo-Wschodniej (98,87% według certyfikacji BREEAM) będzie można poznać potrzeby nowego konsumenta w retailu, a także odkryć przepis naukowców na pasję do światła.

V.Offices w Krakowie – biura pełne dobrego światła
Budynek V.Offices w Krakowie; fot. TRILUX

Przez cały dzień do Waszej dyspozycji będzie przestrzeń TRILUX City – miejska eskapada na terenie Instytutu Energetyki! To koncepcja interesującej wycieczki po zrównoważonych rozwiązaniach, najważniejszych innowacjach i aktualnych trendach na rynku oświetleniowym. Wszystko w oparciu o Cubes and Corners, czyli przestrzeniach, które ukazują instalacje oświetleniowe w zastosowaniu komercyjnym, przemysłowym, retailowym lub zewnętrznym.

Panel dyskusyjny, wykład, a może wizyta w jednym z zakątków opowieści TRILUXA o zrównoważonym świetle i inteligentnych rozwiązaniach? Wszystko zależy od Was. Zapomnijcie o sztywnym harmonogramie prezentacji czy szeregu stoisk – Living Contrats to miejsce, w którym piszemy nowy rozdział w historii branży oświetleniowej.  Poniżej mały przedsmak nadchodzącego wydarzenia:

W TRILUX wiemy, że oprawy nie są celem samym w sobie, ale stanowią środek do jego osiągnięcia. Wspieramy naszych partnerów w dążeniu do efektywności energetycznej, zmniejszenia zanieczyszczenia światłem i dostarczamy rozwiązania, działające w zgodzie z naturalnym rytmem człowieka, wspierając jego codzienne funkcjonowanie.  Podczas wydarzenia Living Contrasts przybliżamy najnowsze trendy oświetleniowej branży, które wybiegają w inteligentną przyszłość i rozwiązania w chmurze, wpisując się jednocześnie w model gospodarki cyrkularnej – dbając o potrzeby przyszłych pokoleń. Liczne referencje z certyfikacją BREEAM czy z tzw. białymi certyfikatami, gdzie nasi klienci otrzymują mierzalne, kolosalne oszczędności energii, to dla nas wysokooktanowe paliwo do dalszych działań – wyaśnia ideę TRILUX Arkadiusz Lewenko, General Manager for Central & Eastern Europe.

Zarejestruj się tutaj i dołącz 22 września do społeczności, która stawia potrzeby człowieka i środowiska na pierwszym miejscu i w najlepszym świetle! Więcej o wydarzeniu i poprzednich edycjach Living Contrasts możecie przeczytać tutaj.

#Archikolaże. Szkice dla przyszłości: dyskusja Ósmego lutego zapraszamy na dyskusję towarzyszącą wystawie „Archikolaże”. Spotkanie z udziałem architektek Marleny Happach, Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, Ewy Kuryłowicz, Barbary Nawrockiej, Ewy P. Porębskiej, Agaty Twardoch, Aleksandry Wasilkowskiej i Marleny Wolnik poprowadzi filozofka i dziennikarka Katarzyna Kasia.
Spotkanie z Anną Ramos, dyrektorką Fundacji Miesa van der Rohe [FILM] Prezentujemy nagranie wykładu Anny Ramos, dyrektorki Fundacji Miesa van der Rohe, która m.in. organizuje konkurs o nagrodę Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe: EU Mies van der Rohe Award.
BUDMA 2023 – wydarzenia dla architektów Kulisy i efekty rozpłytowywania placu Defilad, wykład Alexandra Schwarza z pracowni David Chipperfield Architects oraz Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina to tylko niektóre z wydarzeń tegorocznych targów BUDMA 2023.
Wieczór filmowy i dyskusja wokół „Archikolaży” W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Archikolaże” zapraszamy na pokaz trzech filmów zrealizowanych w latach 90. według scenariusza Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej. Spotkanie i dyskusję wokół dokumentów poprowadzi Łukasz Harat.
Spotkanie z Angeliką Fitz, dyrektorką Architekturzentrum Wien (AzW) Zapraszamy na wykład Angeliki Fitz, teoretyczki kultury, kuratorki, autorki wielu publikacji z dziedziny architektury, sztuki i urbanistyki, od 2017 roku dyrektorki Architekturzentrum Wien (AzW).
Ewa P. Porębska oprowadza po wystawie „Archikolaże” Listy Jerzego Sołtana, Andrzeja Wajdy, Bogdana Paczowskiego, archiwalne zdjęcia i fragmenty dawnych programów telewizyjnych, cytaty z wypowiedzi znaczących postaci architektury, a przede wszystkim opowieść o architektonicznych ideałach i pokusach oraz  o postawach projektantów – to wszystko zobaczyć można na wystawie „Archikolaże” w warszawskim Zodiaku. Już 15 stycznia po ekspozycji oprowadzi jej pomysłodawczyni i kuratorka Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna miesięcznika „Architektura-murator”.