Architektura MuratorWydarzeniaNOB2022: powraca konferencja Nowe Oblicze BIM 2022

NOB2022: powraca konferencja Nowe Oblicze BIM 2022

W dniach 16-17 listopada 2022 roku w Warszawie po dwóch latach przerwy powraca konferencja Nowe Oblicze BIM 2022 (NOB2022).  Gościem specjalnym 5. edycji będzie Vishu Bhooshan z pracowni Zaha Hadid Architects, który opowie m.in. o wykorzystywaniu wirtualnej rzeczywistości w prezentacji architektonicznej.

NOB2022: powraca konferencja Nowe Oblicze BIM 2022

W dotychczasowych edycjach konferencji Nowe Oblicze BIM wzięło udział w sumie ponad 2000 gości. Podczas tegorocznej, która rozpocznie się 16 listopada w Multikinie Złote Tarasy, wystąpią polscy oraz zagraniczni eksperci. Zaprezentują przykłady realizacji z Polski i ze świata, w których wykorzystano BIM w obszarze zrównoważonego rozwoju, narzędzi cyfrowych w procesach budowlanych, a także współpracy, komunikacji i koordynacji międzybranżowej w procesach inwestycyjnych.

Drugiego dnia konferencji, w hotelu Westin, zaplanowano dwa równolegle warsztaty. Pierwszy tradycyjnie poświęcony będzie wybranym zagadnieniom wykorzystania technologii BIM w projektowaniu architektonicznym. Drugi natomiast coraz szybciej rozwijającemu się trendowi, czyli skanowaniu obiektu i modelowaniu chmury punktów. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy zapraszają do rejestracji. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 3 października.

Technologia BIM może być źródłem ogromnych korzyści, takich jak lepsza komunikacja międzybranżowa, lepsza jakość projektów, poprawa efektywności i kontroli procesu budowy, minimalizacja liczba kolizji i błędów, łatwość zarządzania zmianami czy obniżenie kosztów, zarówno realizacji inwestycji, jak i późniejszego użytkowania obiektów.

Konferencja odbędzie się wyłącznie w formie stacjonarnej. Jej organizatorem jest WSC – autoryzowany dystrybutor Archicada na Polskę. Program i szczegóły konferencji znajdują się na stronie: wsc.pl/nowe-oblicze-bim.

ARCHITECT@WORK Warsaw: druga edycja już wkrótce Pod koniec maja odbędzie się druga polska edycja wydarzenia ARCHITECT@WORK! W programie prezentacja innowacyjnych rozwiązań i nowości produktowych oraz prelekcje.
Łódź Design Festival. Nadchodzi „Future Perfect”! Czy zamiast przepowiadać przyszłość możemy ją wspólnie zaprojektować? I jak nasze wyobrażenia przyszłości zmieniają teraźniejszość? Między innymi na te pytania spróbuje odpowiedzieć tegoroczna edycja Łódź Design Festival, która odbędzie się pod hasłem „Future Perfect”.
Raport z oblężonego Czernihowa: wystawa fotograficzna Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie zaprasza na wystawę „Raport z oblężonego Miasta Czernihowa”. Ekspozycja, prezentowana do 26 kwietnia, jest fotograficznym raportem, kronikarskim zapisem pierwszych dni wojny w Ukrainie.
Hałas w centrum – rusza cykl otwartych wykładów, warsztatów i pokazów filmowych Stołeczny oddział SARP oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na drugą odsłonę projektu poświęconego problematyce planowania i użytkowania przestrzeni. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie hałas.
Daj się urządzić z Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco! Materiały wykończeniowe i budowlane, architektura krajobrazu i ogrodnictwo, a także upominki i dekoracje - to główne zagadnienia Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco, czyli wydarzenia składającego się z trzech odsłon. Odbędzie się ono w dniach 23-25 marca 2023 w Ptak Warsaw Expo.
Antropocen: architektura trwała, użyteczna, piękna i... niezwykle szkodliwa Miasta i architektura w obecnej skali zaburzają naturalne cykle przyrody, emitują zanieczyszczenia i zawłaszczają kolejne przestrzenie. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą. We wrocławskim Muzeum Architektury do 21 maja będzie można oglądać wystawę „Antropocen” próbującą opisać wpływ architektury na środowisko życia wszystkich gatunków i bytów na Ziemi.