Architektura MuratorWydarzeniaO Architekturze: Bolesław Stelmach

O Architekturze: Bolesław Stelmach

W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.

O Architekturze: Bolesław Stelmach
Budynek Szucha Premium Offices. Fot. Marcin Czechowicz

Bolesław Stelmach, obecny dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, znany jest z takich realizacji jak lubelski Teatr w Budowie czy biurowiec Szucha Premium Offices. Jest także autorem powstającego właśnie nowego gmachu Biblioteki Sejmowej oraz koncepcji nowego budynku SGH w Warszawie.

Wykład rozpocznie się o godzinie 18.30 w audytorium im. Stanisława Noakowskiego (nr 103) na pierwszym piętrze Wydziału Architektury PW przy ul.Koszykowej 55. Po wykładzie odbędzie się dyskusja - całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na facebookowym profilu Stowarzyszenia WAPW.

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.
Architektura Chin. Studio Neri&Hu z wizytą w Polsce We październiku 2017 roku chińscy architekci z pracowni Neri-&-Hu odwiedzą Polskę. W ramach wykładu podczas targów Warsaw Home opowiedzą o swojej interdyscyplinarnej praktyce projektowej.